15.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

8. I. Bogár , 17. I. Bogár (p.) , 24. J. Nový , 28. J. Nový
6

Fotbalisté Jinočan nedokázali v posledních dvou utkáních ani jednou zvítězit. Nejprve přišla prohra s Podlesím a před týdnem remíza v Klecanech. Na závěr podzimní části sezony čekal svěřence Josefa Beránka soupeř z Votic, který se náchází na samém dně tabulky. Domácí předvedli čtyřgólovou kanonádu v úvodních třiceti minutách, a Votice už se ve zbytku zápasu na jakoukoliv odpověď nezmohly.

Čtyři góly, dva střelci

Favorizovaní domácí od začátku utkání dominovali, udávali tempo hry a svého soupeře téměř do ničeho nepouštěli.

V 8. minutě se Jinočanům podařilo otevřít skóre zápasu, když z hranice vápna napřáhl Tomáš Volek. Střelu domácího kapitána tečoval do protipohybu brankáře Igor Bogár, a mohl tak slavit poměrně šťastnou branku.

V 17. minutě vedli domácí 2:0. Jakub Sedláček vracel balón do vápna, kde jeden z votických obránců zahrál rukou. K nařízené penaltě se postavil autor úvodního gólu zápasu Igor Bogár, který přesnou střelou zvýšil náskok svého mužstva.

Ve 24. minutě to bylo už 3:0. Po centru do vápna se prosadil Jakub Nový.

Neuběhlo ani pět minut a stejný hráč mohl slavit podruhé. Nový zvýšil na 4:0 znovu po centru ze strany.

Jinočanští zahrávali v úvodní pětačtyřiceti minutovce několik standardních situací, ze kterých ale udeřit nedokázali.

I tak se ale pár minut před koncem první půle mohli radovat z páté branky, Tomáš Volek ale na malém vápně zamířil jen do připraveného brankáře Jaroslava Šandy.

Po úvodním dějství tak Jinočany vedly nad Voticemi vysoko 4:0.

Domácí hlídali výsledek

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Jinočany prováděly s přibývajícími minutami střídaní a nikam se nehnaly.

Votice se snažily alespoň o kontaktní branku, pevná obrana domácích jim toho ale příliš nedovolila.

Jinočany si tak po suverénním prvním poločase připsaly proti Voticím tři body, a podzim tak zakončily vítězně.

FK Jinočany
Josef Beránek, trenér: Pro nás pozitivní zakončení podzimu, výhra, tři body. V tabulce jsme na šestém místě. Měli jsme v plánu být po podzimu pátí a výš, ale vzhledem k tomu, že jsme tam nějaké zápasy nedotáhli tak, jak jsme chtěli, tak převažuje spokojenost.

SK Votice
Michal Budil, trenér: Totálně nezvládnutý první poločas, kdy jsme nestačili zareagovat na dlouhé auty soupeře a z toho plynuly góly. Druhý poločas z kopce celkem vyrovnaný s mnoha nepřesnostmi, ale bez šance na gól z naší strany.