6.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Beroun podruhé v sezoně bodoval, remízu v Podlesí vystřelil v závěru Vopěnka

6

Nováček z Berouna si v prvních pěti kolech připsal pouze tři body, a to za vítězství s Nelahozevsí. Dnes to na půdě Podlesí také nevypadalo na bodový zisk, v 89. minutě ale Petr Vopěnka vyrovnal na 1:1, a utkání tak skončilo remízou.

Šance na obou stranách

Podlesští vstoupili do zápasu velice dobře, jelikož si v úvodních deseti minutách vypracovali dvě gólové příležitosti. Obě ale zůstaly neproměněny. První zakončení skončilo na břevně a střelu chvíli poté vyrazil berounský brankář Libor Novák.

Po zhruba dvaceti minutách hry si první velkou příležitost v zápase vytvořili také hosté. Ilia Tarasov unikal od poloviny hřiště sám na domácího gólmana, kterého však berounský fotbalista při svém zakončení trefil. Skóre se tak neměnilo ani po této šanci.

Ve zbývajících minutách úvodního dějství si oba celky vytvořili ještě několik málo šancí, všechny ale již zůstaly neproměněny. I tak se ale hrál z obou stran poměrně pohledný fotbal, a diváci se tak určitě nenudili.

První poločas tedy branku nenabídl, a hráči tak odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Po gólu na obou stranách

Podlesí se povedl vstup do druhé půle, jelikož se v 55. minutě dostalo do vedení. Gólový účet zápasu otevřel Milan Mišun, který vstřelil svou první branku v probíhajícím ročníku.

Domácí mohli poté několikrát navýšit skóre, ovšem bezúspěšně.

Postupem času začali iniciativu přebírat hosté, kteří byli nebezpeční a tlačili se za vyrovnáním.

To nakonec přišlo. V 89. minutě se po centru z rohového kopu prosadil hlavou Petr Vopěnka, který tak srovnal na 1:1.

Fotbalisté Podlesí si tak na poslední chvíli nechali utéct třetí vítězství v sezoně, když gólem v samotném závěru utkání remizovali s Berounem 1:1.

Český Lev - Union Beroun
Štěpán Beránek: Chtěl bych pochválit celý mančaft za týmovou spolupráci a týmový duch. Myslím si, že posledních dvacet minut jsme totálně dominovali a po zásluze jsme vyrovnali. Jedinou kaňkou na utkání byli tři zranění hráči. Dva od nás a jeden od domácích.