2.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

Zranění gólmana zhatilo veškeré naděje na body, Nelahozeves podlehl Kosoři

20. J. Novotný , 54. M. Černý , 64. P. Nehoda , 88. J. Slunéčko (p.)
6

Už to vypadalo, že Dynamo bude v této sezoně v A třídě chybět. Nakonec se tomu ale tak nestalo a Nelahozeves spojená s Klíčany, kde také bude hrát veškeré své domácí zápasy, se představila v prvním kole proti Kosoři. Utkání bylo ze začátku vyrovnané, po chvíli se ale nelahozevským zranil brankář Zavadil, a to byl zlomový moment klání.

Zranění gólmana a jednobrankový náskok hostů

Začátek zápasu byl z obou stran poměrně opatrný. Oba týmy hrály ze zajištěné obrany a spíše vyčkávaly na zaváhání soupeře.

Po pár minutách hry přišla rána do nelahozevských řad, když si brankář Roman Zavadil při jednom ze zákroků zlomil nohu. Ze hřiště tak musel odstoupit a mezi třemi tyčemi ho nahradil hráč z pole, kterým byl Václav Syblík.

Tento incident domácí hráče značně poznamenal a bylo na nich vidět, že vědí, že za zády nemají plnohodnotného gólmana.

Ve 20. minutě se Kosoř dostala do vedení. Po brejkové akci se trefil Jiří Novotný.

Po pár minutách mohlo Dynamo vyrovnat, hlavičku Kalaše ale skvělým zákrokem vytáhl brankář Matyáš Franta.

Nic dalšího již úvodní dějství nepřineslo, a hráči tak odcházeli do kabin za stavu 1:0 pro hostující Kosoř.

Tři branky v nelahozevské síti

Kosořští vstoupili do druhé půle velice aktivně a svého soupeře přehrávali.

Výsledkem byla branka na 2:0 hned v 54. minutě, o kterou se postaral kapitán Milan Černý, který hrál jako vždy velice dobré utkání.

O deset minut později to bylo už 3:0. Po centru ze strany se do odkryté branky trefil Patrik Nehoda.

V následujících minutách si hosté připsali několik dalších pokusů na branku Dynama, žádný ale čtvrtým gólem Kosoře neskončil.

Číslo 4 svítilo na světelené tabuli až v 88. minutě, když po faulu na Křemena proměnil nařízenou penaltu Jakub Slunéčko, který poslal gólmana na druhou stranu.

Dynamo Nelahozeves tak vstoupilo do nové sezony nešťastně, a nakonec z toho byla porážka od Kosoře 0:4.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan: Půl roku práce bylo po osmi minutách pryč. Půl roku jsme přemýšleli, co budeme dělat. Nakonec to vyšlo, tak se těšíte na první zápas a za chvíli se vám zraní gólman. Budeme tedy zase někoho shánět.

Kosoř
Jakub Slunéčko: Utkání bych zhodnotil velmi kladně. Sešli jsme se v dobrém počtu, byla dobrá nálada, kluci chtěli hrát a měli chuť. Od Nelahozevsi jsme vzhledem k jejímu spojení s Klíčany nevěděli, co čekat. Průběh utkání byl klidný z obou stran, my jsme měli víc ze hry a zúročili jsme to první brankou, která padla samozřejmě na úkor zranění brankáře soupeře. Myslím si, že právě zranění domácí gólmana zápas hodně ovlivnilo.

R. Zavadil [-] (16. V. Syblík [-] ) - J. Kalaš [-] (91. D. Bek [-] ) , R. Šimek [-] , L. Simon [-] , L. Bucha [-] (67. M. Hrnčíř [-] ) , A. Janovský [-] (84. J. Lenčeš [-] ) , T. Buldra [-] , J. Křtěn [-] (58. F. Černý [-] ) , D. Valda [-] , P. Hájek [-] , F. Bálek [-]