9.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

--

--

Jak je důležité míti Trejbala ukázala Lubná v druhém poločase Čisté a veze domu další výhru + FOTO a VIDEO

25. F. Blecha , 65. F. Blecha - 47. P. Volf , 51. L. Klik , 70. A. Trejbal , 72. A. Trejbal
0

První poločas moc fotbalové krásny nepřinesl. Kvůli ošetření hostujícího Vopata přijela dokonce na hřiště záchranná služba. Trenér hostů musel o poločasové přestávce přesvědčit své svěřence, aby zápas nevzdali a nastoupili do druhého dějství, což se nakonec vyplatilo.

Adam Trejbal v něm opět ukázal, jak je pro Baník důležitý. Mini souboj s Filipem Blechou byl gólově vyrovnaný, ale domácí snajpr nakonec odcházel z utkání o poznání smutnější, protože musel překousnout prohru svého týmu, který sice sahal po bodu, ale nakonec vyšel na prázdno.

Filip Blecha využil skvěle jedinou šanci poločasu

Domáčí Čistá je známá tvrdou hrou, a ani dnes tomu nebylo jinak. Hosté se vůbec nedokázali dostat k rychlé kombinační hře, kterou po celou dosavadní podzimní část praktikují.

Prvních dvacet minut nepřineslo žádnou závažnější šanci ani na jedné straně, utkání se odehrávalo mezi vápny a hra byla dost kouskovaná.

Ve 24. minutě musel řešit trenér hostů nemilou věc. A to střídání Denise Vopata, pro kterého byla po souboji s Dušanem Stárkem přivolaná záchranná služba, z důvodu podezření na otřes mozku. Hráč byl ošetřen na místě.

Minutu na to dostali Čistečtí balón za obranu hostů na Filipa Blechu, který zpracoval balón, mazácky přehodil obránce a s přehledem překonal i lubenského gólmana Dudu 1:0.

Hra se ale ani po vstřelení vedoucího gólu nezměnila a nadále pokračoval spíš boj.

V druhém poločase úřadoval Trejbal

V poločasové přestávce řešil tým Lubné neobvyklou věc. Hráči Lubné nechtěli do druhého poločasu nastoupit, měli obavy ze zranění dalších hráčů. Trenér Vopat své svěřence ale přesvědčil, a naopak je díky tomu vyhecoval k lepšímu výkonu. Což hosté plně využili a začátek druhého poločasu bezkonkurenčně patřil právě hostům.

Ihned po dvou minutách překazil čisteckou rozehru bek David Vorel a získal míč. Petr Volf nabihal od levé lajny do vápna a David ho našel krásným křižným pasem, pak už Petr Volf zakončoval sám před brankou, 1:1.

Aní né pět minut poté vybojoval Petr Volf na půlce míč a poslal ho ulicí mezi beky na pravou stranu Leošovi Klikovi. Ten už pak jen zpracoval ve vápně a placírkou zakončil k pravé tyči. Gólman si ještě na míč sahnul, ale vyrazit ho už nestačil, 1:2.

V 62. minutě měl na kopačkách srovnání Pavel Bedenk, řitil se po pravé straně do vápna, ale vychytal ho hostující Duda.

Domácí se přece jen dočkali vyrovnání, když o tři minuty později rozehrál Petr Kašpar trestný kop od poloviny hřiště, který Duda atakován Romanem Votroubkem podcenil, nepodařilo se mu ho vyboxovat a od dvojice Blecha - Votroubek míč doputoval nakonec do sítě, 2:2.

Vyrovnávací gól domácí povzbudil, a mohli jit dokonce do vedení, ale Stanislav Tesař si v koncovce neporadil s Dudou, který tentokrát Lubnou podržel.

Po pasivnější desetiminutovce Lubné ale zaúřadoval Adam Trejbal, který nejprve v 71. minutě po hezkém pasu za obranu technicky přehodil Václava Kratochvíla, a vrátil vedení hostům, 3:2.

O dvě minuty pozdějí si Trejbal pohrál v rohu vápna s obránci Čisté, a na vzdálenější tyči nachytal domácího golmana slabou střelou, která mu proklouzla pod tělem, 2:4.

Lubná už si v závěru náskok zkušeně pohlídala, a navázala na výsledkově povedené zápasy v Šanově, a s Řevničovem.

V dalším utkání se Čistá představí na hřišti v Sýkořici (7.11.2015, 14:00).

Lubná bude hostit tým Chrášťan (8.11.2015, 14:00).

VIDEO

TJ Čistá
Jiří Votroubek, hráč: Další domácí prohra, abychom za celou polovinu sezony nedokázali doma ani jednou vyhrát, to si nepamatuji. Na druhou stranu musím sportovně přiznat, že Lubná byla fotbalovější a vyhrát si zasloužila více. Co se týče reakce trenéra Lubné, tak mi pár věcí zaráží. Jen něco z toho. Jeho hráči ho informovali, že Čistá praktikuje kixbox ? Kteří ? Skoro celé mužstvo jsou mladí hoši, kteří pamatují tak minulou sezonu, kdy ale oba zápasy byly bezproblémové. Před x-lety, kdy s námi Lubná ještě hrála, byli tak na základce. Z titulu předsedy TJ Čistá musím ale reagovat a důrazně se ohradit proti jeho tvrzení o agresivní (i když forma agresivity do fotbalu patří) a zákeřné hře našeho mužstva. Nikdy jsme zákeřnou hru nepraktikovali, ani nebudeme. Že tam byly některé zákroky na karty nezpochybňuji. Také byly uděleny. Na obou stranách. Napadá mi ale i udělená brzká žlutá karta pro hráče Lubné (č.10) kterou obdržel od rozhodčího se slovy "buď rád, že je to jen žlutá", za hrubé nesportovní chovaní vůči soupeři. O čemž se samozřejmě trenér Lubné nezmiňuje. To do jeho článku nepasuje. Není to první hodnocení trenéra Lubné, kdy si stěžuje na abnormálně agresivní, až brutální hru soupeře, nebo na rozhodčího. Čistá je také přeci jen ta parta "agresivních jedinců", která jeho ovečky dohnala až k tomu, že o poločase chtěli skončit ( jedná se o chlapy 20-40 let, ne mladší žáky). První poločas dohráli úplně normálně. Jen dostali branku. Tato hysterie je spíše k smíchu. Co se týče zmíněného incidentu, tak ani on, ani já jsme ho od střídaček neviděli. Já na "jedna paní povídala" nedám. Jeho hráči tvrdí úmysl, čistečtí tvrdí opak. Ať si každý udělá obrázek sám. Samozřejmě jakékoliv zranění je nepříjemné, ať se stane tak, či tak. Také jsem zraněnému hráči na konci zápasu popřál brzké uzdravení. Pořadatelská služba zareagovala na rozdíl od střídačky Lubné tak jak měla. Do příjezdu RZS se o zraněného starala, což se o funkcionářích Lubné říci nedá. Obviňovat pomezního rozhodčího Berana z toho, že to určitě viděl, a je jen srab a nenahlásil to hlavnímu rozhodčí mi přijde už hodně scestné. Nakonec jen pár čísel. V tomto zápase obdržela Čistá 4 žluté karty, Lubná 3. Nepřijde mi to na brutální zákroky po celý zápas ze strany Čisté. To by to pak muselo být na karty 15:0 pro Čistou. Karty v této sezoně: Čistá 12, Lubná 19 (pokud jich tedy 10 nedostali za špatně zastrkaný dres, tak potom jich za agresivní hru a nepřiměřené chování dostali o 1/3 více než my).

TJ Baník Lubná
Zdeněk Vopat, trenér: Dnešní zápas se mi hodnotí těžko, a to i navzdory tomu, že jsme zvítězili a ve druhém polačase jsme hráli i hezký a efektivní fotbal. Důvodem jsou nefotbalové věci, kterých jsme dnes byli na hřišti Čisté svědky. Již před zápasem jsem od svých svěřenců slyšel reference, že Čistá je opravdu specifické mužstvo, které více než fotbal praktikuje kickbox, na jejích zapasech nejsou vyjímečné rvačky a i asistence policie, což něco nasvědčuje, ale dokud se člověk nepřesvědčí, tak neuvěří.. První poločas se, až do incidentu, kdy domácí hráč s číslem 8, jehož jméno neznám a přiznám se, ani znát nechci, protože, co se jeho fotbalových kvalit týká, byl na hřišti akorát do počtu, aby domácí hráli v jedenácti, napadl bez míče hostujícího hráče, úderem do hlavy v momentě, kdy se hrálo na druhé straně hřiště, hrál hlavně mezi šestnáctkami, bez šancí, bez nápadu a se spoustou nepřesností na obou stranách. Moji hráči měli mírně navrch, bylo tam několik hezkých individuálních akcí, ale bez výraznější šance. Domácí praktikovali fotbal stylu nakopávání míče dopředu a veliké agresivitě v dohrávání osobních soubojů, dle mého názoru za hranou férové hry.. Poté přišel již zmiňovaný incident, kdy se asi deset minut nehrálo a pro Denise Vopata přijela sanitka, byl zdravotníky ošetřován vedle hrací plochy a zbytek poločasu se dohrával v absolutně nefotbalové atmosféře, kdy moji svěřenci byli opařeni touto událostí a nebyli schopni se soustředit na fotbal, pořádně si nepřihráli a plně se herně vyrovnali, v nefotbalovosti, domácímu týmu..Tomu se podařilo, po naší nedůslednosti ve středu obrany, na hranici vápna , vstřelit přízemní střelou, vedoucí gól.. V poločase jsem musel řešit situaci, kdy hráči si velice vážně pohrávali s myšlenkou, nenastoupit do druhého poločasu, kvůli zákeřné hře soupeře, což jsem rázně zavrhl, protože to bylo přesně řešení, které domácí tým chce u soupeřů vyvolat, tedy strach a nejistotu. V kabině jsme si vyříkali, co na domácí tým bude platit a co máme hrát, aby jsme je přehráli fotbalově a hráči opravdu, zvláště v první polovině druhého poločasu, domácí tým jasně přehrávali, pohybem, hrou na jeden, dva, doteky a domácí tým nestíhal, naopak se i nadále snažil hrát svůj vulgární styl fotbalu, ale již na mé rozjeté hráče neměli a kdybychom si nedali prakticky vlastní vyrovnávací gól, ani by se nedostali do hry.. Co s týká zmíněného incidentu, ještě si neodpustím poznámku na stranu pomezního rozhodčího Berana, u něhož se tento incident stal a on ho musel vidět (hlavního sudího neviním, ten již sledoval situaci na druhé straně hřiště), protože se stal kousek od něj a jak jsem již zmiňoval, míč byl již na druhé straně hřiště, tedy musel mít přehled co se kousek od něj ještě dohrává, ale tohle je i o určité osobní statečnosti a charakteru, a pokud jsem srab a postrádám i tu druhou zmiňovanou vlastnost, tak potom se tyto věci stávají a budou se beztrestně stávat i nadále, protože toto srabáctví je této společnosti vlastní..Tady jsou většinou všichni hrdinové akorát u piva v hospodě, kde jsou chráněni kamarády a ignorantstvím okolí.. Tímto mířím i na již zmíněného domácího hráče s číslem osm, který je typickým příkladem tohoto srabáckého ´´bezmozka´´, který je zcela jistě velký ´´hrdina´´ na hřišti, nebo v té již zmiňované hospodě, kde je chráněn okolím, ale moje osobní zkušenost s těmito zamindrákovanými individui, pokud je později potkám o samotě mezi čtyřma očima, je právě opačný, jsou to poserové, kteří potom něvědí, jak by utekli.. Každopádně platí, že dokud jim toto bude i nadále procházet a sudí budou dělat, že jsou slepí, dáváme vlastní gól fotbalu, a také fanouškům, protože takovýhle fotbal, baví opravdu jen ignoranty..