19.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

--

Výborný týmový výkon, Chrást sestřelil Mýto osmi góly!

12

Fotbalisté Chrástu si v 19. kole připsali vysoké vítězství 8-1 proti Mýtu. Domácí tým rozhodl utkání již v prvním poločase, kdy soupeři vstřelil čtyři branky. Po přestávce favorit z aktivity neslevil a Mýtu nasázel znovu čtyři góly.

Mýto od úvodních minut pod velkým tlakem

Chrást hrál od úvodních minut rychlý a přesný fotbal a ve 12. minutě sklízel první ovoce. Kostifál našel krásnou přihrávkou naběhnutého spoluhráče, jehož následný centr zužitkoval Král, který otevřel skóre zápasu. Ve 28. minutě vybojoval aktivní Kostifál balón, následně obešel dva protihráče a prudkou střelou v pokutovém území překonal hostujícího brankáře podruhé. Ve 37. minutě už to bylo 3-0, po pohledné kombinaci se ve skvělé šanci objevil Král a bez problému přidal svůj druhý gól v zápase. Kanonádu domácího týmu dokonal ve 43. minutě Chládek, který z dorážky přeloboval brankáře a upravil skóre na 4-0. Hosté se ve 45. minutě dočkali snížení, kdy se krásnou technickou střelou k tyči trefil Mašek

Chrást přidal další čtyři branky

Po přestávce domácí trenér Brýla prostřídal hned několik hráčů. Chrást začal druhý poločas trochu pasivně, ale postupem času se znovu dostal do tempa, a to přineslo další branky. V 72. minutě po krásném centru ze strany nebezpečně zakončoval Chládek, brankář vyrazil balón do míst, kde se pohyboval volný Král, který následně vstřelil svou třetí branku v utkání. O minutu později přidal svůj druhý gól Chládek a zvýšil už na 6-1. V 83. minutě zahrával Chrást přímý kop z 25 metrů, k míči se postavil střídající Švajcr a nádhernou střelou do šibenice upravil skóre na 7-1. Stejný hráč využil v 90. minutě chyby hostující obrany a vstřelil gól na konečných 8-1. Chrást na domácím hřišti deklasoval Mýto a v současné chvíli okupuje druhou pozici, Mýto je poslední.

FC Spartak Chrást
Miroslav Brýla, trenér: Dnes jsme podali výborný výkon a celé utkání jsme měli pevně v našich rukách. Troufnu si říct, že výsledné skóre mohlo být ještě o 3 nebo 4 góly vyšší, pokud bychom proměnili všechny šance. V posledních týdnech máme formu a dnešní vysokou výhrou jsme se výtečně naladili na čtvrteční dohrávku s Touškovem, na který jdeme namotivovaní a hlavně v plné sestavě.

V. Klik [-] - R. Pour [-] (64. V. Černý [-] ) , M. Chládek [-] (74. P. Švajcr [-] ) , J. Kostifál [-] , J. Král [-] (74. M. Bórik [-] ) , J. Šuster [-] (74. P. Bruj [-] ) , P. Korelus [-] , T. Rada [-] , D. Tupý [-] , Š. Fabián [-] (64. J. Vitouš [-] ) , A. Brýla [-]