16.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

Výborný první poločas Mateřovu nestačil

57. T. Hudec , 63. J. Klas , 90. V. Vančura - 27. D. Kotov , 29. Z. Žďára
1

Poslední odložené utkání 16.kola se hrálo až ve čtvrtek 18.5. a přineslo souboj první Přelouče s SK Starý Mateřov. Hosté lídra soutěže zaskočili a šli senzačně do dvoubrankového vedení. Přelouč však překvapení nedopustila a díky brance v nastavení tři body zůstaly nakonec doma.

Snový poločas Mateřova

Domácí rezervní tým má v jarní fázi sezony opravdu briliantní první poločasy, když před tímto zápasem neprohrávala po prvním poločase na jaře ani jednou. Očekávalo se tedy, že již prvních 45 minut napoví, jak utkání dopadne. Opak byl ale pravdou. Mateřov totiž dokonale využil mátožný výkon domácích a svého soupeře tak dokonale zaskočil.

Na 0:1 dával objev posledních zápasů Dmytro Kotov a o dvě minuty později přidal druhou branku Mateřova v první půli Zbyněk Žďára.

Hosté mohli přidal další branky, jejich šance však buďto pochytal brankář domácích Sirůček, nebo střely hráčů Mateřova nezamířily mezi tři tyče.

V kabině se domácímu trenérovi hledaly velmi obtížně nějaká pozitiva na hře jeho svěřenců.

Csaplárova past v akci

Přelouč provedla na začátku druhé půle jedno střídání, když do hry naskočil Hudec a hráči byli odhodláni otočit zápas na svou stranu.

Pravě zmiňovaný Hudec zavelel v 57. minutě k obratu, když prostřelil brankáře Svichkara.

Následovala velká řada příležitostí a bylo jasné, že mateřovská obrana dlouho neodolá soustavnému náporu domácích.

V 63. minutě vyrovnával na 2:2 Klas a na Přelouči byla vidět dravost a touha po třech bodech.

Spousta velkých šancí zůstavala až do 90. minuty nevyužita, ale pravě v 90. minutě se k míči dostal Vančura a propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:2.

Otočka se tedy nakonec Přelouči povedla, ale na takovéto první půle by měla rychle zapomenout. Navíc z tábora hostů zazněla oprávněná kritika na absenci tekoucí teplé vody po skončeném utkání.

FK Přelouč B
Ondřej Bendžík, trenér: ‚‚Konec dobrý, všechno dobré. Jinak chci na utkání rychle zapomenout.‘‘

L. Sirůček [-] - V. Rokyta [-] (73. M. Beránek [-] ) , J. Klas [-] , V. Vančura [-] , J. Kmoníček [-] , M. Piskač [-] , V. Rokyta [-] , M. Štainer [-] (46. T. Hudec [-] ) , M. Kačírek [-] , D. Dlask [-] (87. L. Musil [-] ) , M. Pištora [-]