21.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

29. Š. Hric - 38. J. Hudec , 62. M. Novák
21

Souboj z popředí tabulky mezi rezervou Dačic a Strmilovem dlouho vypadal na remízu, nakonec však slaví Strmilov. Favorizovaní domácí se sice dostali do vedení krátce před koncem prvního poločasu zásluhou Hrice, devět minut na to však Strmilov srovnal gólem Hudce. V 62. minutě dokonal obrat hostujícího týmu Martin Novák. Po výhře 2:1 se Strmilov přiblížil narozdíl jednoho bodu v tabulce právě Dačicím.

TJ Jiskra Strmilov
Kateřina Lehejčková: Víme, že se Dačicím od zimního poháru nedaří tak, jak by si asi představovali a toho strmilovští využili. V první půli se hra přelévala z jedné strany na druhou. Jako první se vedení ujali domácí. Po rychlém protiútoku překonal Kubíčka ve 29. minutě Hric. Po necelých deseti minutách se skóre vyrovnalo, po parádní trefě Hudce, kdy z 20 metrů přehodil zkušeně gólmana domácích. Procházka už mohl zvyšovat na 2:1 v první půli, kdy si stoupl k pokutovému kopu, ale ten bohužel neproměnil. Ve druhém poločase měli míč na svých kopačkách spíše domácí, ale Strmilov se dostával více do šancí. Jedna z nich se ujala v 62. minutě po střele Nováka z poza vápna. Konec zápasu se odehrával na polovině hostů, ale domácí se téměř k zakončení nedostali díky pozorné obraně Strmilova.