22.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Prachatice loupily v Husinci

27

V sobotu došlo v 1.B třídě na důležitý záchranářský souboj, mezi domácím husineckým Slavojem a B týmem Tatranu.

Vyrovnaná partie

Oba týmy si uvědomovaly důležitost utkání a tak nervózní začátek doprovázely spíš pološance, než jasné tutovky. Ve vyrovnaném duelu se postupně víc dostávali do hry hosté z Prachatic, kteří dokázali kombinačně přehrávat Husinec. Odměna za to přišla ve 33. minutě kdy brankáře Sobotoviče překonal Pavel Řezník, který poslal Tatran do vedení. To hosté udrželi do konce půle.

Hrdina Řezník

Do druhého poločasu, s jednou změnou v sestavě, nastoupil Husinec s jasným úkolem vyrovnat a nejlépe i otočit nepříznivý stav utkání. Počáteční tlak ale hosté ustáli a dokázali poté vyrovnat hru, navíc po hodině hry přišla pro Slavoj druhá a rozhodující rána. V 69. minutě se totiž prosadil podruhé Řezník a svojí brankou rozradostnil prachatickou menšinu v Husinci. Posledních dvacet minut si hosté zkušeně pohlídali a Tatran se tak po devadesáti minutách mohl radovat z vítězství 2-0. Husinec naopak, po výhře Bavorova, spadl na poslední místo.

TJ Slavoj Husinec
O. Sobotovič [-] - D. Šmejkal [-] , M. Zelený [-] , M. Wágner [-] , M. Předota [-] (46. P. Majer [-] ) , S. Toušek [-] , P. Ťápal [-] , L. Novotný [-] , I. Štangret [-] , K. Penzenstadler [-] , V. Cais [-]

FK Tatran Prachatice B
J. Hopfinger [-] - A. Vlk [-] , P. Hlouška [-] (68. A. Břicháček [-] ) , M. Grametbauer [-] (60. D. Kukačka [-] ) , M. Trost [-] , F. Kolda [-] (64. V. Podlaha [-] ) , K. Wagner [-] , F. Toušek [-] (75. M. Černý [-] ) , P. Miesbauer [-] , J. Hrbek [-] , P. Řezník [-]

ŽK: 55. S. Toušek - 62. P. Hlouška .
Hráči zápasu: P. Řezník .
Počet diváků: 68. Rozhodčí: Průchová Nikola - ŠŤASTNÝ Petr, HAVLÍČEK Jaroslav (N).