23.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Šest branek padlo v souboji rezerv

12. J. Kostohryz , 60. M. Fatura , 70. R. Janoušek - 32. Z. Kolek , 39. F. Bárta (p.) , 55. I. Presniakov
19

Utkání rezerv se v oblastní I. B třídě odehrálo ve Slavči, kde má rezerva Trhových Svinů své domácí prostředí. K utkání se nedostavil delegovaný hlavní rozhodčí Florek, a tak jeho místo musel zaujmout Martin Ernst, a trio rozhodčích musel doplnit domácí oddílový rozhodčí.

Bezbrankový stav vydržel pouze do dvanácté minuty střetnutí, kdy hostujícího gólmana Schneidera dokázal překonat Jakub Kostohryz – 1:0. V dalším průběhu hry měli své příležitosti i hostující fotbalisté a v poslední čtvrthodině prvního poločasu se jim podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Ve 32 minutě byl ve vápně zastaven nedovoleným zákrokem pronikající Svoboda a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavil zkušený Zdeněk Kolek a nezaváhal – 1:1. Kapličtí pak obrat dokonali o sedm minut později. Střelu Popova domácí gólman Tomášek pouze vyrazil a dobíhající Filip Bárta úspěšnou dorážkou poslal hostující Spartakovce do vedení – 1:2. Když pak po deseti minutách hry ve druhém dějství vysunul Fejtek Ievgena Presniakova vedli Kapličtí již o dvě branky – 1:3. Hosté tak byli na nejlepší cestě k tříbodovému zisku. Bohužel další šance už hosté využít nedokázali. Navíc po pěti minutách hry se druhým gólem dostali domácí na kontakt, když se z gólu radoval Milan Fatura – 2:3. Dvacet minut před koncem bylo vyrovnáno. Domácí protiútok zastavil bránící Svoboda před šestnáctkou jen za cenu faulu a v zápase, ve kterém nebyla udělena ani jedna žlutá karta, musel po červené předčasně pod sprchy. Navíc z následného přímého kopu domácí vyrovnali, když se z přímáku trefil střídající zkušený René Janoušek – 3:3. Ve dvacetiminutovém oslabení již Kapličtí neinkasovali, a tak z utkání vytěžili alespoň bod. Před zápasem by bod jistě brali, vzhledem k dobře rozehranému zápasu a počtu nevyužitých šancí se však jeden bod dá považovat za ztrátu.