19.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

--

Boršov přehrál rezervu Kaplice

20

Po páteční prohře ve Frymburku nastoupila kaplická rezerva v domácím prostředí proti Boršovu.

Jako první ohrozili branku soupeře hosté. V páté minutě zahrával trestný kop ze strany Staněk, Benhák hlavičkoval mimo. Na druhé straně pokoušel střelecké štěstí po odraženém míči kapitán Vávra, i on míč mezi tři soupeřovy tyče nenasměroval. Slibněji vyhlížela příležitost z desáté minuty, kdy Divoký uvolnil kolmicí do vápna Bártu, který sice míč procedil přes vybíhajícího gólmana Trčku, ale jeden z obránců stačil míč uklidit do bezpečí. Po čtvrthodině hry centroval z levé strany do vápna Pál, po odraženém míči hlavičkoval v gólové pozici Presniakov jen do náruče gólmana Trčky. Gólem neskončila ani další gólová příležitost Spartakovců ze čtyřiadvacáté minuty střetnutí. To Fejtek i s notnou dávkou štěstí míč prostrčil do vápna Bártovi, ten však vybíhajícího Trčku překonat nedokázal. Nedlouho poté už ovšem boršovský gólman míč ze své sítě lovil. Z hranice velkého vápna vyslal přízemní střelu Presniakov, Trčka míč pouze vyrazil před sebe a dobíhající Filip Bárta poslal balón do odkryté brány – 1:0. Záhy mohlo být vyrovnáno z prakticky totožné situace. Kaplický gólman Bílý pouze před sebe vyrazil přízemní střelu Benháka, při Čuříkově dorážce jej zachránila tyč. Poté mohli Spartakovci své vedení dvakrát navýšit. K odraženému míči se dostal Divoký, pálil tvrdě, bohužel jen do míst, kde byl připravený gólman Trčka. Ve 32 minutě centroval míč do vápna z pravé strany Vávra, k zakončení se dostal Bárta, z otočky bránu Borova ovšem minul. A přišel trest. Ve 37 minutě Macík u pravé postranní čáry uhrál balón, aby jej následně posunul Františku Benhákovi, který měl dostatek času a prostoru přesně zamířit. Křížná přízemní rána zapadla přesně k tyči – 1:1. Krátce na to si mohli domácí vzít vedení zpět na svou stranu. Přímý kop zahrával Fejtek, technický pokus jen těsně minul pravou tyč. V poslední minutě první půle zahrávali trestný kop i hosté, Benhákova přízemní střela se rovněž mezi tři tyče nevešla. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu. Po obrátce se přihlásili o slovo nejprve hosté. Gólové parametry měla Benhákova střela, trefil však pouze svého spoluhráče. V 61 minutě už ovšem hosté vedli. Trestný kop z levé strany zahrával Staněk, přetažený centr vrátil před branku Benhák a Radek Řežáb hlavou poslal Boršov do vedení – 1:2. Kapličtí se poté snažili jednogólové manko smazat. Po akci Popova s Divokým byl v dobré střelecké pozici kapitán Vávra, branku soupeře však netrefil. Nedlouho poté přesněji mířil po odraženém míči Svoboda, tvrdou přízemní ránu však Trčka našel ve svých rukavicích. Na druhé straně pokoušel střelecké štěstí Vaverka, proti jeho střele nemusel Bílý zasahovat. Hostující gólman si pro změnu hlasitě oddechl třináct minut před koncem, když mu na břevno zaklepal nepovedený Svobodův centr z pravé strany. Pojistku Boršova poté mohl přidat Macík, zblízka ale bránu Spartaku v obtížné pozici netrefil. Na druhé straně si Trčka poradil s tečovanou střelou Fejtka. V samotném závěru zápasu mohl výhru hostů jistit po Volfově ideální přihrávce Macík, ale na Bílého ve vyložené šanci nevyzrál. Byl pak následně hodně rád, že na druhé straně po dlouhém auty Svobody nevytěžili Kapličtí z velkého závaru vyrovnání. Hosté těsný náskok uhájili a z Kaplice si odvezli všechny tři body.