19.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Roudné zápas bolel, tři body ale uhrálo

23

Plané toho v zápase moc do karet nehrálo. Už v prvním poločase dvakrát nuceně střídala, dostala dvě rychlé branky (Kadlec, Míka). Pak sice snížil Jánošík, ale Roudné v druhém poločase drželo soupeře daleko od své brány, naopak další své šance hosté neproměnili.

SK Planá
Jan Pintér (trenér): Roudné u nás potvrdilo svoje kvality a fotbalovost. Upřímně, když jsme po 15 minutách prohrávali 2:0, tak sem si říkal abychom nedopadli jako se Strunkovicemi. Pak jsme se s utkáním trošku srovnali a začali jsme být trošku aktivnější a do poločasu se nám podařilo, díky důrazu a bojovnosti Tibiho s Jánym, zkorigovat skóre na 1:2. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že budeme kvalitně bránit a zkusíme vyrážet rychle nahoru ve vyšším počtu hráčů, leč bezúspěšně. Roudné nás prakticky do ničeho nepustilo. Roudné u nás odehrálo velmi dobrý fotbal a jednoznačně ukázali, že pro mě jsou nejfotbalovějším týmem v soutěži a měli by postoupit do KP. Nicméně i tak je ten výsledek trošku škoda, protože před zápasem si říkáme, komu nesmíme dát ve hře prostor, Venca Míka je skvělý hráč a hlavičkář - dostaneme od něj gól hlavou, selžeme při osobním bránění standardní situace. Dále pak víme, že Viktor je ten tahoun, který umí sám udělat zápas, dá nám druhý gól. Tak jeto pak těžký... Na rozhodčího si nechci a nebudu stěžovat, jenom teda nerozumím dnešním trendům? V druhé půli byla 4 střídání, 2x se ošetřovalo, míč se několikrát kopnul na stavbu a když v čase 90:06 kopeme dlouhý balón do hostujícího vápna, tak pan Jarolím pískne konec. Nechápu.. Ale jinak to odpískal v klidu a s přehledem, všechno to dokázal zkrotit, ale tomuhle opravdu nerozumím. Naši kluci odvedli poctivý výkon, ale na Malšany to tentokrát nestačilo. Páteční utkání se vcelku osvědčilo přislo tak 200-300 lidí a hned to mělo jinou atmosféru. Gratuluji hostům k vítězství, je zcela zasloužené.

TJ Malše Roudné
Pavel Cepák (trenér, pro web Malše): „Na těžkém terénu bylo naše vítězství spravedlivé. Hru jsme měli pod kontrolou, měli jsme víc šancí a utkání jsme měli vyhrát větším rozdílem. Planá je houževnatým soupeřem a výhra je pro nás o to cennější, že vedoucí Mirovice tady uhrály v prvním jarním kole jen bod. Výhru mužstvo věnuje Martinu Vlkovi, který se v sobotu žení.“