SK Planá

Informace o klubu

Klub byl založen v roce 1938 partou kamarádů. Obec Planá tehdy ještě své vlastní hřiště neměla a tak se veškerá kopaná odehrávala většinou ve Vrábči a okolních obcích. Kolektiv se udržel pohromadě i po celou 2. světovou válku. Po jejím ukončení vzniklo v Plané fotbalové hřiště, a to na stejném místě, kde slouží fotbalu dodnes. Na hřišti byly zbudovány dřevěné kabiny, v roce 1956 pak byly nahrazeny zděným objektem. Další přestavba kabin do podoby, v jaké jsou nyní, proběhla v roce 1988 u příležitosti 50. výročí klubu. V poválečných letech se fotbal v Plané rozmáhal, SK se věnoval mj. výchově mládeže. Časem se v Plané začal hrát i hokej - pro tuto činnost byl postaven přírodní zimní stadion a místní hokejisté působili i v I.A třídě.

Stejnou soutěž si zahráli i fotbalisté - dodnes se jedná o nejúspěšnější období plánského klubu. Tuto krajskou soutěž vybojovali Plánští v sezóně 1979/80.Hráčí, kteří v Plané nastupovali, byli převážně místními odchovanci, ale doplněni byli samozřejmě i fotbalisty z okolních klubů a posily z řad vojáků přinášelo i nedaleké letiště.

Planá poté působila v okresních soutěžích, a nadále se dařilo pracovat s mládežnickými celky.Roku 2005 ovšem bohužel byla mládežnická mužstva v Plané rozpuštěna a od té doby zde působí pouze tým dospělých. V roce 2011 SK postoupilo do okresního přeboru a rok na to Plané jen těsně unikl postup do krajské soutěže - I.B třídy. V sezóně 2013/14 už se ale Plánští postupu z okresního přeboru dočkali a po třiceti letech se probojovali do krajské soutěže.

Týmy

SK Planá

Soupiska

Číslo Jméno Věk Pozice
Petr Fabián Brankář
41 Jakub Hotový Brankář
Jan Nováček 34 let Brankář
Jan Gulaš Obránce
5 Ondřej Hotový Obránce
David Kneys 28 let Obránce
2 Martin Píchal Obránce
Tomáš Pintér 42 let Obránce
4 Miroslav Sodomka 31 let Obránce
Michal Turek 37 let Obránce
Martin Beran 33 let Záložník
Jakub Falc Záložník
Lubor Kitzler Záložník
Zdeněk Lexa 28 let Záložník
Lukáš Motyka Záložník
Jan Pintér 35 let Záložník
Tomáš Plojhar Záložník
Dominik Samek Záložník
Julius Szabó Záložník
Lukáš Balogh 29 let Útočník
Jiří Carda Útočník
Ladislav Fujdiar 54 let Útočník
8 Roman Lengyel Útočník
Petr Šteyer Útočník
Petr Vobořil 37 let Útočník
22 Serhii Bukharin Neuvedeno
16 Dominik Kořínek Neuvedeno
Ján Lašák Neuvedeno
2 Petr Martínek Neuvedeno
16 Matyáš Tibitanzl Neuvedeno