19.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

Zápas bohatý na góly nakonec ovládla Nová Ves

38. I. Táborský , 46. D. Pech , 64. R. Procházka , 74. A. Kliment (vl.) , 77. A. Trejbal , 85. V. Neumann ml. - 25. P. Boháč (vl.) , 29. O. Málek , 66. J. Čech
23

.... a to Šumavan vedl v zápase 2:0.

První poločas

Nová Ves svou aktivitu z úvodu zápasu v branku neproměnila, v největší šanci neuspěl Táborský. A tak se radovali z vedení Vimperští. Domácí si po centru srazili míč do vlastní sítě, konkrétně byl nešťastníkem Boháč. A pro domácí bylo ještě hůř. Vimperk předvedl o čtyři minuty později parádní kombinaci z vlastní poloviny, dostal se do přečíslení a zakončující Málek ze strany prostřelil Hošnu. Za domácí vstřelil po vydařené kombinaci důležitý kontaktní gól Táborský. V nastavení  první půle Nová Ves srovnala z rohového kopu, kdy se prosadil Daniel Pech

Druhý poločas

Vimperk byl v úvodu druhého poločasu hodně aktivní, vytvořil si velké šance, které ale domácí přestáli bez úhony.  Skóre se pak rychle měnilo, na Procházkovu přesnou dorážku hosté odpověděli Čechem. Pak ale už stříleli přesně jen domácí. Tedy, branku na 4:3 si Vimperk dal sám po centru ze strany hřiště, pak se prosadil hlavou Trejbal a na konečných 6:3 skutečně nádherným přímým kopem upravil Neumann. Ten z pětadvaceti metrů vymetl Formánkovu šibenici.

TJ Nová Ves u ČB
Radomil Procházka (trenér): Jsem rád, že se utkání mohlo odehrát, ještě ve čtvrtek byla ze hřiště jedna velká bažina. I když to bylo trochu měkké, bylo to za mě regulérní hřiště, navíc stejně už skoro není žádný volný termín pro dohrávky, kdy před sebou máme ještě zápas s Kaplicí. Utkání jsme myslím začali lépe my, lépe jsme kombinovali a drželi míč. Jenomže jako první udeřil soupeř a po čtyřech minutách to bylo o dvě branky. Musím vyzdvihnout to, že se mužstvo nepoložilo, hrálo se dál, tým se povzbuzoval. Věděli jsme, že Vimperk je hratelný soupeř, který tedy má super základnu a mládež, kterou je jim možné závidět. Pomohl nám odchod zkušeného hostujícího kapitána Vondráška. Pak lobem překonal brankáře Táborský a měli jsme štěstí, že jsme do konce poločasu dokázali i vyrovnat. Druhý poločas začali lépe Vimperští, přečíslovali nás a při nás stálo štěstí, že neproměnili svoje šance. Pak jsme ale zase převzali otěže my a opět díky Ivoši Táborskému, kdy se míč po jeho zakončení odrazil přímo ke mně, jsme šli do vedení. Myslel jsem si, že tím je dokonáno, ale Vimperk se nevzdal a srovnal. Chtěli jsme to strhnout zpět na naší stranu a donutili jsme hosty po centru ze strany k vlastnímu gólu. Tím už se začal zápas definitivně pretáčet na naši stranu. Vimperk chci pochválit, vůbec nehrál špatný fotbal, to jak se dostali zezadu vykombinovat středem až do přesného zakončení, to jenom tleskám. Jsem rád, že jsme utkání zvládli, že se mužstvo za stavu 0:2 nesložilo a zvládlo zápas překlopit na naši stranu. A za celý klub chceme také Vimperku moc poděkovat, byl to jeden z mála klubů, který nám přispěl na transparentní účet v naší sbírce. Za finanční obnos v nelehké době, kterou v Nové Vsi máme, Šumavanu moc děkujeme!

TJ Šumavan Vimperk
Lukáš Sýs (trenér): ,,Po odmlce z minulého víkendu, kdy nám počasí nedovolilo odehrát domácí utkání s Dolním Dvořištěm jsme hráli v Nové Vsi u Českých Budějovic. Bohužel se na hřišti v Nové Vsi podepsal vytrvalý déšť a tak terén nebyl vůbec ideální. Ovšem pro oba týmy byl stejný a řekl bych, že hráči obou týmů si s tím i celkem poradili. Když jsem viděl jak se první poločas vyvíjelo utkání, tak jsem tipoval výsledek 5:5, ale tento tip mi bohužel nevyšel, protože jsme prohráli celkem 6:3. Šancí bylo na obou stranách požehnaně, ty pramenily především z obranných chyb, bohužel pro nás, jich soupeř dokázal využít více než my a tak zaslouženě vyhrál. Fotbal se hraje na góly, takže proto píšu zaslouženě. Věděli jsme, že největším nebezpečím pro nás bude domácí duo Táborský, Procházka. Kluky jsem na to upozorňoval, bohužel se nám nepovedlo především prvně jmenovaného uhlídat a tak byl bývalý ligový fotbalista u všech šesti gólů domácích. Pozitivem pro mě je hlavně první poločas, kdy jsme se do soupeřovi šestnáctky dostali po pěkných kombinacích. Na to je třeba navázat v dalším utkání, ale zároveň se musíme vyvarovat individuálních chyb, kterých jsme se proti Nové Vsi dopustili. Doufám, ze se nám už začne uzdravovat marodka, když máme v současné době zraněné hned čtyři hráče!!! Chvostu, Pankratze, Novotného a Roda, Žofka měl pracovní povinnosti. Musím ovšem zdůraznit, že kluci z dorostu je perfektně nahradili a především mladší dorostenci Jára Uhlik s Adamem Klimentem odehráli nadstandardní utkání. Musíme se z této porážky poučit, nyní nás čeká náročný víkend, když odehrajeme během třech dnů dvě domácí utkání (29.4. Blatná a 1.5. Dolní Dvořiště) a věřím, že v nich získáme alespoň šest bodů.

J. Hošna [-] - I. Táborský [-] , A. Trejbal [-] (78. T. Zýka [-] ) , P. Graman [-] (72. V. Neumann ml. [-] ) , Z. Holý [-] , R. Procházka [-] (67. J. Jiránek [-] ) , P. Boháč [-] , D. Cettl [-] , T. Novák [-] , D. Pech [-] , M. Žoček [-]

J. Formánek [-] - A. Kliment [-] (78. O. Rod [-] ) , J. Čech [-] , J. Pospíchal [-] , P. Benda [-] , O. Málek [-] , L. Vintr [-] , P. Vondrášek [-] (39. L. Sýs [-] ) , J. Uhlík [-] (57. P. Kubačka [-] ) , R. Vojta [-] , J. Formánek [-]

ŽK: 67. R. Procházka .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: KOLLÁRIK Vojtěch - ONDŘEJ Adam, TOMAŇ Lukáš.