16.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

24

SK Lhenice
Ivo Čech (trenér): Po domácím utkání s Vimperkem jsem řekl, že toho není moc, co bych klukům vytknul a že věřím, že s takovým nasazením snad i body přijdou. Po dalším zápase bych mohl říct to samé. Náš sobotní soupeř je jedním z favoritů celého ročníku a má kvalitní kádr se zkušenými fotbalisty. První poločas byl celkem vyrovnaný, domácí Mirovice měly více ze hry a hrozily zejména perfektně zahrávanými standardními situacemi. Nám se na konci první půle podařilo z jedné brejkové situace jít do vedení brankou Vincika, který nahradil zraněného Prennera. Druhý poločas byl o něčem jiném, domácí zvýšili pohyb a zrychlili kombinaci, přehrávali nás a několik jasných šancí jim ještě pochytal brankář Dvořák, který měl na ruce i tu penaltu, po které srovnali stav. Mirovice zaslouženě výsledek otočily, ale my za stavu 2:1 šli sami na bránu Fišerem a mohlo to být možná jinak. Každopádně pro nás povzbudivý výsledek na hřišti velmi dobrého týmu, který by se určitě neztratil ani o soutěž výš. Nic jsme nevypustili, bojovali, kluky musím pochválit, přestože ne všechno bylo dobře, teď už je ale potřeba bodovat, i když to nebude vůbec lehké, zajíždíme do Čkyně.