30.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Velmi znatelně oslabení Úvalští na Lysou recept nenašli

9

Velká marodka, která tým Lukáše Kučery zasáhla během jara měla vliv na výsledky předchozího a tohoto utkání. Obrovskou ztrátou je Hološko, jenž v utkání před týdnem utrpěl zlomeninu žeber. Naopak Lysá zažívá poměrně příjemné časy a s chutí šla do předposledního kola ročníku.

Bez branek

I přes velkou marodku se ale hostům dařilo držet míč a pohodlně kombinovat, což značí poměrně širokou kvalitu kádru Úval. Domácí tedy hráli spíše vyčkávanou a jediná jejich šance na ohrožení brankáře Řemínka byla z rychlých brejků.

Obraz prvního dějství tedy byl spíše od pokutového území k pokutovému území, kdy nějaké větší šance k zahlédnutí nebyly. Poločasové skóre tedy bylo 0:0

Zásah

Druhé dějství začalo přesně tam, kde to první skončilo, ovšem teď to bylo s chybami v obraně hostujícího celku.

Právě tyto chyby byly rázně potrestány a nejprve se v 64. minutě dokázal po rohovém kopu prosadil Schneiberg a v 87. minutě přišla dorážka Kříže, která dle slov trenéra hostů byla z ofsajdové pozice.

Tyto dvě branky tedy zařídily 3 body pro domácí Slovan Lysá, který zároveň dokázal udržet čisté konto.

FK Slovan Lysá
Matěj Brabec: Dnes jsme si utvrdili záchranu soutěže zaslouženým domácím vítězstvím. Zápas jsme rozhodli zlepšeným výkonem v druhé půli a povedeným střídáním. Vytvořili jsme si několik šancí a soupeře k ničemu nepustili. Bylo znát v našem nasazení, že potřebujeme ještě uhrát nějaké body k jistotě setrvání. Teď to pěkně zapijem a za týden zkusíme ještě v klidu natáhnout úspěšnou jarní šňůru.

SK Úvaly
Lukáš Kučera: Přijeli jsme k utkání ve 12 lidech, hlavně bez ofenzivních a gólových hráčů Hološka, Flóra a Urbana. Také podle toho vypadala naše hra směrem dopředu. Hrajeme dobře po vápno, ale pak chybí branka. Bez takových hráčů to nejde. Lysá nepředvedla vůbec nic a na to, že hrajou o záchranu, tak mě hodně zklamala. My jsme jim darovali výhru

Počet diváků: 65. Rozhodčí: STEJSKAL Miloš - ŠESTOŘÁD Jakub, POMYKÁČEK Roman.