23.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Jíloviště potvrdilo jarní formu, na půdě Chlumce vybojovalo bod

7

Jílovišti to na jaře šlape - čtyři výhry, remíza s Milínem a pouze jediná prohra. Potvrdit jarní formu chtěli zelenobílí i na půdě lídra soutěže Chlumce, který si v minulém kole poradil s Jinočany výsledkem 4:1. Jílovišti se to povedlo a po tuhém boji si z Chlumce odvezlo cenný bod.

Šancí jako šafránu

V úvodních dvaceti minutách byli lepší domácí, kteří více drželi balón.

Zakončili ale pouze jednou. Po hostujícím zaváhání ve středu hřiště střílel Ondřej Šípek, jeho pokus však branku těsně minul.

Jíloviště hrálo na brejky, které mu ale příliš nevycházely. Zranění byli oba útočníci Kučera a Janoušek, a hosté tak hráli bez klasického "hroťáka".

Jíloviště poté změnilo rozestavení a hra se vyrovnala.

Otevřít skóre utkání mohl po zhruba půlhodině hry po centru Františka Janouška Ondřej Vrabec, zakončení mu ale nesedlo a balón skončil v rukavicích domácího brankáře.

Na šance tedy 1:1, na góly po úvodní pětačtyřicetiminutovce 0:0.

Rozuzlení se diváci nedočkali

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté.

Po pár minutách hry unikal po dlouhém autu Matěje Rajnocha a následném prodloužení Šorny sám na branku hostující Jan Rada, zakončení mu ale kvůli skvělému návratu jednoho z domácích obránců nevyšlo.

Po chvíli zakončoval za vápnem střídající Pospíchal, jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou domácího Mojžíše.

Ve zbytku utkání hrozil i Chlumec, vyloženou šanci si ale nevypracoval.

Vyrovnané utkání mezi Chlumcem a Jílovištěm tak skončilo dělbou bodů.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: Na lídra tabulky jsme byli dobře připraveni v defenzivě. Myslím si, že ve druhé půli jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a měli jsme ze hry daleko víc. Na to, že to byl souboj s vedoucím mužstvem tabulky, tak jsme byli velice dobře připraveni. Remíza asi spravedlivá. Kdybychom neměli absenci v útoku, tak věřím, že bychom soupeře potrápili ještě daleko víc.