20.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

--

Slánská rezerva na jaře poprvé bodovala, rozjeté Podlesí zastavil dvěma góly Danda

44. P. Danda , 77. P. Danda (p.) - 64. M. Vohradský
6

B-tým Slaného na jaře zatím na svém kontě nezaznamenal ani bod. První jarní úspěch si chtěli slánští připsat proti fotbalistům Podlesí, těm se však ve druhé polovině probíhajícího ročníku poměrně dobře daří. Dnešní utkání přineslo červenou kartu, pokutový kop, a nakonec i první jarní výhru Slaný!

Gól do šatny a červená karta

V utkání měli od začátku převahu domácí, kteří se dostávali do gólových příležitostí.

Dlouho se jim ale nedařilo přetavit šance ve vedoucí gól, například Peškovu povedenou střelu vytáhl skvělým zákrokem brankář Boudník.

Minutu před koncem poločasu se slánští radovali. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Petr Danda.

Vzápětí dostal za protesty vůči rozhodčímu červenou kartu hostující Milan Mišun, a musel tak předčasně opustit hřiště.

První půle tak skončila lépe pro domácí, kteří do kabin odcházeli s jednogólovým náskokem.

Vyrovnání hostů a vítězný gól z penalty

Druhá půle byla vesměs totožná s tou první. Dopředu se více tlačili domácí a vytvářeli si gólové příležitosti.

Žádnou ale nedokázali využít, a tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Na 1:1 srovnal hostující Matěj Vohradský.

O chvíli později mohl svému týmu vrátit vedení nazpět Lukáš Herčík, který unikal sám na brankáře Boudníka. Jeho nájezd ale gólem neskončil.

Za pár minut si Herčík tuto situaci zopakoval, tentokrát byl však faulován a hlavní sudí ukázal na značku pokutového kopu. K nařízené penaltě se postavil autor úvodní branky utkání Petr Danda a přesnou střelou nedal brankáři šanci. Slánští tak vedli 2:1.

Domácí si do konce zápasu dokázali výsledek pohlídat, a po výhře 2:1 nad Podlesím si tak připsali první jarní výhru.

SK Slaný B
Radim Vavroch: Konečně jsme hráli bojovný fotbal s nasazením. Soupeř se svojí nervozitou a zkratem zbytečně oslabil a utkání si sám prohrál. Jinak si myslím, že jsme po celý zápas byli lepší.

TJ Kovohutě Podlesí
Josef Blažek: K utkání ve Slaném se nechci vůbec vyjadřovat, jelikož bych hodnotil úplně jiné věci.