19.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

43. L. Pospíšil - 14. J. Kučera , 55. T. Čapek (vl.) , 61. J. Kučera
9

Fotbalisté Jíloviště si v minulém kole připsali vítězství 2:1 nad rezervou Králova Dvora. Na to chtěli navázat i dnes, proti dalšímu "béčku," tentokrát tomu kladenskému. Poločasový stav byl nerozhodný, ve druhém dějství ale dokázali hosté strhnout vítězství na svou stranu, a připsali si tak druhou jarní výhru v této sezoně.

Skvělá půlhodina Jíloviště a vyrovnání v závěru

Úvodních třicet minut zápasu bylo v režii Jíloviště. Hosté drželi více balón, obléhali svého soupeře a vytvářeli si brankové příležitosti.

První střelu utkání si ve 4. minutě připsal hostující Ondřej Walter, jeho pokus z přímého kopu ale branku přeletěl.

O deset minut později už se Jíloviště radovalo. Skóre utkání otevřel Jakub Kučera.

Po zhruba půlhodině prvního poločasu se hra začala vyrovnávat, příležitost ke vstřelení branky měli ale deset minut před koncem úvodního dějství znovu hosté. Po centru Ondřeje Waltera se k hlavičce z bezprostřední blízkosti dostal Jan Rajnoch, zařízení ale netrefil.

Dvě minuty před koncem kladenští svého soupeře za neproměněnou šanci potrestali. Po centru se střelou do odkryté branky prosadil Lukáš Pospíšil.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka tak skončila nerozhodně 1:1.

Vítězný vlastní gól

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, ze svého tlaku ale nedokázali vytěžit kýžený gól.

V 55. minutě to bylo naopak hostující mužstvo, které se dokázalo podruhé v zápase dostat do vedení. Po přihrávce Waltera a následném centru Vrabce si balón do vlastní sítě srazil Tomáš Čapek.

Jíloviště vstřelená branka povzbudila a o zhruba pět minut později vedli hosté už 3:1. Po přihrávce Matěje Rajnocha se střelou zpoza vápna podruhé v zápase prosadil útočník Jakub Kučera.

Ve zbytku utkání se hra přelévala od vápna k vápnu. Kladno se snažilo o snížení, Jíloviště ale bránilo precizně a svému soupeři toho příliš nedovolovalo.

V závěru měl ještě na kopačce zdramatizování domácí Jan Pechr, branku ale netrefil.

Kladenská rezerva tak na domácí půdě podlehla Jílovišti 1:3.

SK Kladno, a.s. B
Tomáš Abrham: Včerejší utkání nás nezastihlo v dobré formě. Nedařilo se nám a soupeř si tři body zasloužil. Byli organizovaní a ten zápas jim sednul více. Byli lepší a hladovější po výhře. Tak, jako jsme je na podzim porazili my, tak teď nám to vrátili.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: Za mě zasloužené vítězství. První půlhodina se nám povedla skvěle a poločasový výsledek nás trošku mrzel, mělo to být 2:0 pro nás. Ve druhé půli jsme si ale po dvou vstřelených brankách dokázali ve vyrovnaném zbytku utkání výsledek pohlídat.

Z. Pokorný [-] - O. Čermák [-] (46. Š. Hanzlík [-] ) , O. Noll [-] - M. Veiner [-] , T. Fedorišin [-] (62. M. Blažek [-] ) , L. Pospíšil [-] - - J. Kafka [-] (72. F. Jančí [-] ) , J. Pechr [-] (83. S. Chvojka [-] ) , T. Daníček [-] , J. Slabý [-] , T. Čapek [-]

D. Páleník [-] - O. Walter [-] , J. Kučera [-] (76. J. Pospíchal [-] ) , L. Soldát [-] (64. V. Janoušek [-] ) , J. Rajnoch [-] , Š. Frank [-] , O. Vrabec [-] (76. D. Malý [-] ) , F. Janoušek [-] , A. Boruta [-] , J. Rada [-] , M. Rajnoch [-] (64. J. Hotový [-] )

ŽK: 18. M. Veiner , 40. T. Daníček , 80. J. Slabý - 26. M. Rajnoch , 78. A. Boruta .
Počet diváků: 58. Rozhodčí: LAMBEV Marek - PROCHÁZKA Václav, KUBEČKA Matěj.