16.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2022-2023

21. D. Danko , 63. D. Danko , 69. D. Danko
5

Tabulkově nejlepšímu týmu FC Strání se již od začátku sezóny hodně daří. Po Luboši Miklovičovi dal další hráč jejich týmu hattrick!

První poločas

Od začátku zápasu byla vidět převaha týmu pod vedením trenéra Vladimíra Stančíka. Již ve 13. minutě mělo FC Strání možnost vstřelit gól do brány Nedašova s brankářem jménem David Solař. To je jim však nepovedlo a bránu minuly. Podobná situace se odehrála i o 6 minut později. Ve 20. minutě přichází prví gól od hostů. Díky skvělému postavení trefujícího hráče Dominika Danka (9) před bránou, tečuje míč a směřuje ho přímo za golmana domácích. Ve 27. minutě opět následuje střela ze stany hostů, tuto ale Solař chytá. 33. minuta osahovala střelený míč do brány domácích. Gól neplatil kvůli ofsajdu! Do kabin se odchází s výsledkem 0:1. Vítězi 1. poločasu se stávají hosté.

Druhý poločas = dva góly

Co se týká převahy, se nic nezměnilo. Strání se stále ujímá vedení.  První minuty poločasu byli plné soubojů a bránění. Taky v 68. minutě faulování Robina Holíka, následně potrestané pokutovým kopem.  Kop střílel Dominik Danko (9), který trefuje a připisuje si druhý gól v zápasu! V 69. minutě hned následuje třetí gól Dominika Danka a s ním střelený i hattrick nedělního zápasu. Přihrávku dostal od hráče číslo 15, Jana Spáčila. Hosté jsou tedy ve vedení 0:3. Nedašov se stále snaží po další minuty snížit náskok soupeře, nemají však proti tabulkově nejlepšímu týmu šanci. Tak jen brání vlastní bránu. Zápas končí vítězstvím FC Strání se skórem 0:3.

TJ Nedašov
David Solař, brankář:: „Do zápasu jsme vstoupili s defenzivnější taktikou, protože jsme si uvědomovali silu soupeře. Navíc nám vyhovoval vice terén, který byl vlivem počasí v těžkém stavu. 20 minut jsme drželi Strání na uzdě, jenže pote jsme se dopustili chyby a inkasovali. Ve druhé půli jsme chtěli hrát trpělivě, jenže jsme v 63. minutě inkasovali podruhé z velmi diskutabilní penalty. Pote to pro nás bylo již velmi složité. Hosté však vyhráli zcela zasloužené, jejich kvalita je na divizní úrovni.“

FC Strání
Vladimír Stančík, trenér:: „Jsem moc šťastný, že se nám podařilo potvrdit domácí výhru. Vůbec to ale nebylo pro nás snadné, neboť soupeř na nás vyrukoval s pěti obránci a defenzivní taktikou. Na malém hřišti a těžkém terénu se nám nakonec podařilo gólově prosadit, jsem na kluky pyšný, jak se k zápasu postavili. Střelecky vyšel zápas Dankovi, ale utkání nebylo jen o něm. Naštěstí jsme si vytvořili dost šancí, navíc jeden gól Mikloviče nám pro údajný ofsajd neuznali. Jsem rád, že jsme splnili roli favorita, ovšem musíme makat dál!“

TJ Nedašov
D. Solař [-] - J. Fojtík [-] - J. Marek [-] , J. Holba [-] , M. Holba [-] (85. M. Kolínek [-] ) - J. Bartoška [-] , J. Pagáč [-] , D. Šenkeřík [-] , M. Macháč [-] , P. Holba [-] (88. M. Kolínek [-] ) , M. Chonka [-]

FC Strání
A. Popelka [-] - L. Miklovič [-] (74. P. Horňák [-] ) , F. Hruboš [-] , D. Danko [-] (87. D. Eliáš [-] ) , R. Holík [-] (68. E. Pecha [-] ) , P. Silnica [-] , J. Spáčil [-] , D. Jahoda [-] , R. Častulín [-] , O. Čaňo [-] , P. Macháčik [-]

ŽK: 36. J. Holba , 40. P. Holba , 45. J. Pagáč - 83. J. Spáčil .
Místo: Nedašov. Počet diváků: 200. Rozhodčí: STODŮLKA Renek - TVARDEK Erik, NUC Jiří.