Rosice urvaly v závěru výhru nad Vrchovinou

9

K důležité bodu chybělo v rámci 29. kola Vrchovině na půdě Rosic pár minut.

Poločas bez branek

Hosté potřebují v záchraně střílet góly, ale na půdě Rosic opět selhali.

Domácí začali zostra, když si ve 2. minutě si navedl Matula míč od autové čáry do středu hřiště, odkud zamířil těsně vedle Šmídovy branky.

V 11. minutě se na druhé straně prodral do šestnáctky Matulka, Zádrapa ale domácí podržel a šanci hostujícího útočníka vychytal.

O minutu později pálil zpoza velkého vápna Přerovský, Šmída jeho střelu s obtížemi vyrazil.

Stejný mini souboj s podobným výsledkem si oba aktéři zopakovali i v 17. minutě.

Největší šanci prvního poločasu si rosičtí vypracovali ve 27. minutě, kdy se po akci Matuly ocitl sám před Šmídou Přerovský, a přesto že zakončil dobře do jeho protipohybu, dokázal brankář Vrchoviny střelu nohou vyrazit.

Hosté hrozili z rychlých protiútoků a výborných standardek a po jedné z nich se k zakončení dostal Šteffl, jeho technická střela ze 32. minuty jen o kousek minula pravou spojnici.

Ve 38. minutě se po přihrávce Selingera prezentoval povedenou střelou Černý, ani on však mezi tři tyče nezamířil.

Ve 41. minutě podržel domácí opět Zádrapa, když vyrazil na roh dalekonosnou střelu Šteffla mířící pod břevno.

Ve 43. minutě utekl přes polovinu hřiště aktivní Matulka, přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Šteffla, ten však minul levou tyč.

Ve 44. minutě přihrál Matula Dobrovodskému, jeho přízemní střelu Šmída kryl.

Penalta rozhodla

V rozmezí 48. a 50. minuty vyslali rosičtí na branku Šmídy tři střely, Přerovský ovšem zamířil nad a Matula s Černým pro změnu vedle.

V 57. minutě se proti povedenému přímému kopu Šteffla činil opět Zádrapa.

V 63. minutě se k odraženému míči dostal Vacek, z prostoru velkého vápna přestřelil.

V 77. minutě se po centru z levé strany dostal k zakončení Černý, hlavou zamířil vedle.

V 81. minutě zastavil Koláčného střelu rukou Batelka a sudí Šimoník nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Přerovský a poslal domácí do vedení – 1:0.

V 88. minutě se v dobré palebné pozici ocitl Kršák, střela mu však nesedla podle představ a skončila několik metrů mimo.

Pojistku na tři body mohl rosickým v poslední minutě řádné hrací doby dát Černý, který po rohovém kopu hostů utekl s míčem přes půlku hřiště, jeho střela do odkryté branky ale minula levou tyč.

SFK Nové Město na Moravě
Petr Follprecht - asistent trenéra: Další smolná prohra. Co k tomu říct? Šli jsme vítězství naproti, musím kluky pochválit za předvedený výkon, ale koncovka je velice špatná. Slibné příležitosti nedokážeme přetavit do finální fáze, která přinese kýžený gól. V zápase jsme měli šance, ale nestačilo to nakonec ani na bod. Chybí nám klid a větší důraz v koncovce.