13.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Skvělá divácká kulisa! Tuchoraz - Libodřice 1:2

54. P. Šafář (p.) - 72. F. Šafránek , 75. M. Hovorka (p.)
13

Před výbornou diváckou kulisou se v Tuchorazi představila domácí skvadra proti Libodřicím. Jak se vyrovnaný zápas vyvíjel?

Kopaná

Do zápasu se podíváme prostřednictvím domácího brankáře Martina Berana, který celé klání shrnul ve velmi povedeném textu.

Na našem hřišti jsme přivítali nepříjemného soupeře FK Libodřice. Utkání začalo v intenzivním tempu a ze strany soupeře velmi kontaktně.

Soupeř nás velmi dobře dostupoval a nedával nám mnoho prostoru k rozehrávce. Po pár minutách od úvodního hvizdu se do první velké šance dostali Libodřičtí a to po faulu těsně před hranicí velkého vápna a následně odpískaném trestném kopu, který bravůrním zákrokem zlikvidoval gólman Martin Beran.

Od tohoto momentu jsme hráli aktivně a tempo jsme ještě zvyšovali, nicméně to bylo stále málo. Často jsme nakopávali dlouhé balony, které defenziva soupeře sbírala. Chvílemi jsme se snažili překvapit kombinační hrou po zemi, což se nám v určitých momentech dařilo a Libodřice jsme přehrávali a z čehož jsme si i vytvořili velmi příznivou gólovou příležitost, ale bohužel nás zradila kontrola balonu v situaci, kdy šel útočník nikým neatakován sám na gólmana.

Soupeř většinou volil taktiku dlouhých nakopávaných balonů do vápna, která mu díky dobrému pokrytí našimi obránci nevycházela. Do kabin jsme tedy odcházeli za stavu 0:0.

Góly

Domácí trenér udělal do druhého dějství jednu změnu. Vopařil nahradil Jurku. Druhá půle přinesla více fotbalu, možna i proto, že hostující skvadra vypotila poslední zbytky lihovin z týmové oslavy třicetin, která se konala den před zápasem.

Do druhé poloviny zápasu jsme vstoupili bez energie a pasivně. A i přesto jsme se díky skvěle hrajícímu Pavlovi Šafářovi, který po levé straně individuálně unikl dostali do soupeřovi šestnáctky, kde byl faulován hostujícím brankařem a kopali jsme penaltu. Té se ujal sám Pavel Šafář a v 54. minutě nekompromisně proměnil.   Místo toho, aby nás vstřelená branka nakopla k aktivní hře a gólový náskok jsme zvýšili, tak opak byl pravdou. Hráli jsme stále pasivně a laxně. Toho začal využívat soupeř a my mu umožnili dostat nás pod tlak, který jsme nedokázali prolomit.   Soupeř si vytvořil několik nebezpečných akcí, které pochytal brankář. A bohužel přišel trest, který visel ve vzduchu. V 72. minutě z polovysokého, stříleného rohového kopu (soupeřem dobře zahraným) a našeho špatného pokrytí hráčů na hranici malého vápna propadl balon až na nikým nebráněného Šafránka a ten hlavou uklidil k tyči. 1:1.   Tato branka jakoby nás paralizovala a naši špatnou hru ještě znásobila do podoby nervozity a nesoustředěnosti. V 75. minutě přišel další úder, bohužel z vlastních řad. Po špatném bránění útočícího hráče a faulu v našem pokutovém území byla proti nám nařízena penalta, kterou soupeř proměnil a změnil skóre v náš neprospěch na konečných 1:2. Do konce utkání jsme si vytvořili několik šancí, ale opět bez gólového zakončení. Bohužel jsme impotentní na střelbu ze střední vzdálenosti a chybí nám klid v kombinační hře.   Děkujeme FANS za úžasnou atmosféru a my jedem dál...

autor reportu Martin Beran

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Dneska vydřené tři body. První poločas jsme úplně prospali. Ve hře bylo mnoho nepřesnosti a byla to spíše kopaná než fotbal. Druhý poločas, ne že by přinesl více fotbalové krásy, ale myslím, že na nás začala být vidět chuť do fotbalu a možná jsme i vystřízlivěli po včerejší oslavě třicátých narozenin kluků z týmu. Tuchoraz vstřelila vedoucí gól z penalty a myslím, že to byla jediná střela soupeře na bránu za druhý poločas. My se dostali do několika šanci, ale až hlava Filipa Šafranka nám zařídila vyrovnání. Za pár chvil po faulu ve vápně na Košíka proměnil penaltu Hovorka. Vedení jsme si už do konce zapasu zkušeně pohlídali. Klukům děkuji za to, jak jsme to nakonec dnes zvládli a sám na vlastní kůži vím, jak to bylo po včerejšku náročné. V neposlední řadě chci vyzdvihnout, a i poděkovat domácím fanouškům. Celý zápas fandili a hnali domácí hráče dopředu. Na to, že jde o okresní přebor musím domácím fandům zatleskat. My si to s těmi našimi krásně užili po závěrečném hvizdu.