10.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2015-2016

--

Utkání dvou rozdílných poločasů rozhodl Zápotocký minutu před koncem

2. F. Kubalík , 11. F. Kubalík , 28. M. Šulc , 32. P. Kopecký (vl.) , 89. M. Zápotocký - 52. R. Pokorný (p.) , 67. J. Jelínek (vl.) , 72. L. Kahoun , 84. L. Kahoun
0

Poslední Konárovice přijely bojovat o body do Nučic. Zpočátku to vypadalo na debakl hostů, ale ve druhém poločase došlo k málo vídanému obratu. Pár minut před koncem vyrovnal svojí druhou brankou v utkání hostující Kahoun. Jenže domácím tři body zachránil minutu před koncem střídající Zápotocký.

Vypadalo to na poklidné vítězství

Nučice začaly zápas velice aktivně a dobře hrající Filip Kubalík během deseti minut zařídil dvougólové vedení. Hned v druhé minutě utkání si naběhl na trestný kop zahrávaný Šulcem a nekompromisně ho uklidil do sítě - 1:0. V jedenácté minutě si stejný hráč zaběhl za obranu, balón si zpracoval na prsa a "z první" zakončil přesně k tyči - 2:0. Domácí tyto branky uklidnily a hráli rychlý a kombinační fotbal. Po půlhodině hry se do akce dostal Marek Šulc, s míčem se dostal do příliš velkého střeleckého úhlu, ale přesto vypálil. Rána na přední tyč hostujícího brankáře Svobodu překvapila a skončila v síti - 3:0. O pět minut později si srazil do vlastní branky míč hostující Petr Kopecký a poločasový stav 4:0 přivedl úsměvy na tváře domácích hráčů i diváků.

Kolaps domácích vedl k vyrovnání stavu

Když hned zkraje druhého poločasu neproměnil Vedral svoji šanci, vypadalo to, že se nic neděje. Ale tentýž hráč po sedmi minutách hry fauloval nešťastně ve vlastní šestnáctce konárovického Černíka a pokutový kop proměnil jistě Radek Pokorný. Snížil tak stav na 4:1 a vykřesal jiskřičku naděje. Hosté bojovali o každý míč a naopak domácí laxně nakopávali dlouhé míče a dělali chyby při bránění. V šedesáté sedmé minutě si Jan Jelínek dal vlastní gól - 4:2 - a hosté zahořeli touhou po zvratu. Dvěmi brankami se blýskl Lukáš Kahoun a tak v osmdesáté čtvrté minutě byl nepochopitelně stav 4:4. Ale při domácích stáli všichni svatí - minutu před koncem se postavil k trestnému kopu z dobrých dvaceti metrů Milan Zápotocký a trefil přesně - 5:4. Brankář Svoboda se po míči natahoval marně. Tři body tak zůstaly v Nučicích, ale za předvedenou bojovnost v druhé půli by si minimálně jeden zasloužili hosté. Ale fotbal se hraje na góly...

TJ Nučice
Trenér Pavel Krutský: "Sehráli jsme zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. V tom prvním jsme naprosto dominovali a v druhém málem předvedli výsledkový kolaps. Když si dal vlastní gól Jelínek na 4:2, hráči nepochopitelně znervózněli a vypadli úplně ze hry. Hosté měli převahu, podařilo se jim vyrovnat. Naštěstí nestárnoucí Zápotocký zachránil tři body."

TJ Nučice
T. Krutský [-] - M. Hervert [-] , M. Chromý [-] , R. Jícha [-] , T. Miňovský [-] , M. Šulc [-] (76. M. Zápotocký [-] ) , J. Novák [-] (63. J. Hervert [-] ) , K. Hurtík [-] , F. Kubalík [-] , J. Jelínek [-] , J. Vedral [-]

TJ SK Konárovice
J. Svoboda [-] - M. Patočka [-] , L. Kahoun [-] , F. Žídek [-] , M. Černík [-] , R. Pokorný [-] , M. Havlíček [-] , P. Kopecký [-] (83. K. Kukal [-] ) , L. Sojka [-] , J. Pokorný [-] , M. Vokoun [-]

ŽK: 4. J. Novák , 13. R. Jícha , 50. M. Chromý , 64. J. Jelínek , 86. M. Hervert , 89. F. Kubalík - 1. M. Patočka .
Hráči zápasu: M. Šulc , F. Kubalík , M. Zápotocký - L. Kahoun .
Místo: TJ Nučice. Počet diváků: 40. Rozhodčí: PODNECKÝ Petr - KOČÍ Dominik (N), KUTIL Jiří (N).