3.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

14. J. Hanzal , 28. T. Dohnal , 40. J. Hudec , 70. D. Hanzal , 79. S. Murzac , 89. T. Petr - 51. D. Bula (p.)
25

Fotbalisté Strmilova slaví premiérové vítězství v probíhajícím ročníku Okresního přeboru. Domácí Jiskra ve třetím kole soutěže nedala šanci Kunžaku. V první půli si vytvořili dvoubrankový náskok, který po změně stran ještě navýšili. Strmilov nakonec zvítězil 6:1 a posunul se na osmé místo tabulky. Kunžak po dvou vysokých vítězstvích prohrál.

První poločas přinesl vedení domácího týmu

Strmilov odehrál velmi vydařený zápas. Hned od prvních minut chopil otěže zápasu a držel je až do minut posledních. Jako první skóroval Jiří Hanzal střelou zpoza vápna ve 14. minutě. Hned o minutu později dostal červenou kartu hostující Yurii Sulimenko, kdy měl nemístné poznámky na rozhodčího a oslabil tím svůj tým. Domácí dál tlačili, což vedlo k dalším tutovým šancím, které zůstali neproměněny. Úspěšný byl až Tomáš Dohnal ve 28. minutě, když hostující gólman vyrazil míč k jeho nohám. Gól Jana Hudce ve 40. minutě padl po špatné rozehrávce Kunžaku, kdy zakončoval přesnou střelou k tyči. Na konci poločasu se hosté dostali před branku domácích, kde J. Hanzal fauloval a nařízenou penaltu proměnil Daniel Bula. Poločas skončil 3:1 pro domácí.

Domácí berou zaslouženě všechny body

Druhý poločas pokračoval ve stejném stylu jako první. Na další gól si museli domácí fanoušci počkat až do 70. minuty, kdy se po perfektní rozehrávce přímého kopu dostal k zakončení David Hanzal. O dalších devět minut později se premiérově trefil Serghei Murzaz, který po nahrávce D. Sedláka zakončoval do odkryté brány. Posledního gólu se dočkal Strmilov v samém závěru, kdy si u půlícího kruhu přebral míč od D. Sedláka Tomáš Petrů a tento samostatný nájezd proměnil parádním přehozením gólmana - 6:1. Domácí fotbalisté při pouťových oslavách udělali fanouškům opravdu velkou radost.