12.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Bohdalov vydřel tři body

30

Bláznivý zápas skončil výhrou domácích.

Domácí po půli vedli

Do utkání vstoupili lépe domácí a zamkli hosty na jejich polovině. První šanci utkání však ve 4. minutě neproměnil domácí kapitán Koukal. Ten si spravil chuť o dvě minuty později, když prokličkoval do velkého čtverce a střelou z úhlu překonal Mirka Nováka - 1:0. Vyrovnat mohl ve 12. minutě Tomáš Kyzlink. Jeho trestný kop, však vyrazil na poslední chvíli domácí brankář Martinčič. V 18. minutě už to bylo o dvě branky. Wasserbauer dostal na velkém vápně příliš mnoho prostoru a střelo k tyči navýšil skóre - 2:0. Tvrdě hrající Bohdalov byl i nadále lepší na balonu a diktoval tempo hry. Pavel Stark vybojoval ve 32. minutě míč na domácím stoperovi, ovšem v samostatném úniku nechal opět vyniknout domácího brankáře. Další šanci domácích měl ještě do poločasu Boháček, ale vůbec netrefil branku.

Domácí v závěru rozhodli

Druhá půle byla naprosto opačná jako ta první. Hosté vlétli do druhého poločasu polití živou vodou a celý poločas byli jasně lepší. V 50. minutě si našel na zadní tyči míč Tomáš Kyzlink, ale jeho volej trefil pouze boční síť. V 62. minutě se naši hráči dočkali kýžené branky. Pavel Stark vypíchl odražený míč v šestnáctce a střelou z otočky na zadní tyč nachytal domácího Martinčiče - 2:1. Domácí Bohdalov celý druhý poločas pouze odkopával míče na hrotu hrajícího Koukala, který byl ovšem dobře obsazován. Zasloužené vyrovnání trefil hlavou Mario Premar, který na přední tyči výtečně zužitkoval střílený centr Kamila Svobody - 2:2. V tuto chvíli se lámal chleba a naši hostující hráči chtěli zápas otočit. To se jim také mohlo podařit třicet vteřin po vyrovnávacím gólu. Centr Kamila Svobody našel na zadní tyči nabíhajícího Matea Premara, který skákavý míč poslal podél domácího brankáře, ovšem toho na brankové čáře zastoupil obránce. Následoval nákop na Koukala, jenž byl faulován někde u postranní čáry. Následný centr našel hlavu domácího A. Neumana a ten vystřelil tři body domácím - 3:2.

SK Moravské Budějovice
Tomás Kyzlink (hráč): Do zápasu jsme se prakticky dostali až ve druhé půli, do té doby jakoby bychom na hřišti ani nebyli. Za druhou půlku jsme si remízu zasloužili, ale my chtěli vyhrát a hráli jsme i po vyrovnání vabank, za což nás domácí potrestali.