11.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Volduchy doma zdolaly Zruč

47. F. Škarda (p.) , 55. D. Rieger , 61. V. Žák - 23. P. Riedl
17

Zruč začala utkání lépe a ve 23. minutě ji poslal do vedení Riedl. Po přestávce Volduchy zabraly a díky třem brankám utkání otočily. Domácí se díky výhře vyšvihli na 6. místo, zatímco hosté jsou nyní desátí.

Hosté v první půlce úspěšnější

V první půlce bylo utkání celkem vyrovnané, oba týmy se dostaly do několika šancí, ale gól nevstřelily. Ve 23. minutě se hosté prezentovali pěknou akcí, kterou přesně zakončil Riedl a bylo to 1-0 pro Zruč. Volduchy se snažily ihned vyrovnat, ale jejich útočné pokusy zastavila dobře hrající obrana Zruče. I tak měli domácí optickou převahu, více byli na balónu, zatímco hosté spíše bránili a spoléhali na protiútoky. V závěru poločasu si ještě jednu zajímavou příležitost vytvořily Volduchy, ale zakončení nebylo přesné.

Volduchy utkání otočily

Po přestávce vystřídaly oba týmy. Na domácí straně skončil L. Straka a na jeho místo nastoupil Melka. Hosté udělali dvě změny. V zápase nepokračovali Kastelic a Trnka, místo nich přišli Hájek a Vaňourek. Domácí si zřejmě pár věcí o přestávce vyříkali, protože v druhém poločase hráli velmi aktivně a soupeře dostali ihned pod tlak. Ve 47. minutě se jeden z hostujících hráčů provinil faulem v pokutovém území a rozhodčí odpískal penaltu. Tu bezpečně proměnil Škarda a srovnal na 1-1. Volduchy pokračovaly v aktivitě a odměnou jim byl druhý gól, který v 55. minutě vstřelil Rieger. O 5 minut později už to bylo 3-1, když se prosadil Žák a zajistil svému týmu dvougólový náskok. Ve zbytku zápasu si Volduchy náskok pohlídaly a v domácím zápase zvítězily 3-1.