9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Dýšina vyhrála potřetí za sebou

48. V. Muzika (p.) , 72. J. Pěč , 82. A. Paum , 90. M. Juha - 33. R. Chvála , 65. J. Šmíd (p.)
14

Domácí v zápase s Mýtem potvrdili formu a zvítězili 4-2. Jejich výhra se však nerodila lehce, ve 33. minutě skóroval za hosty Chvála a do kabin se šlo za stavu 1-0 pro Mýto. Hned po přestávce vyrovnal z penalty Muzika, ale v 65. minutě šli hosté znovu do vedení, když se rovněž z pokutového kopu prosadil Šmíd. Dýšině vyšla poslední dvacetiminutovka, kdy se jí podařilo vstřelit tři góly a zápas otočila.

První poločas pro hosty

První poločas nabídl vyrovnanou hru, domácí si dokázali vytvořit několik zajímavých příležitostí, šance ovšem neproměnili. Ani hosté za soupeřem nezaostávali a hrozili z nebezpečných akcí. Ve 33. minutě se po pěkně sehrané akci hostů objevil v dobré pozici Chvála a šancí nepohrdl, 1-0 pro hosty. Domácí se snažili o vyrovnání, ale jejich pokusy buď končily vedle nebo je zastavila pozorná obrana Mýta. Hosté byli na zápas velmi dobře takticky připravení, což domácím hru ztěžovalo. Do konce prvního poločasu už diváci branku neviděli, a tak byl po 45 minutách stav 1-0 pro hostující tým.

Domácí v poslední dvacetiminutovce zápas otočili

V úvodu druhého poločasu se uvedl krásným sólem Pěč, obránci soupeře nezbylo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu a pronikajícího útočníka zastavit nedovoleným zákrokem. Rozhodčí neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu bezpečně proměnil Muzika a vyrovnal na 1-1. Vyrovnaný stav netrval moc dlouho. Po faulu jednoho z domácích hráčů v pokutovém území sudí přisoudil penaltu Mýtu. K míči se postavil Šmíd a vrátil hostům vedení. Hra se poté zrychlila a domácí urputně bojovali, aby zápas opět vyrovnali. V 72. minutě měli domácí výhodu přímého kopu ze slibné vzdálenosti. Rozehrávky se ujal Pěč a prudkou střelou k pravé tyči vyrovnal na 2-2. V 82. minutě zahrávala Dýšina rohový kop, balón se ve skrumáži dostal až k Paumovi, který ho hlavou usměrnil do brány a poslal domácí tým poprvé do vedení. Mýto se snažilo o okamžité vyrovnání a otevřelo obranu. Toho využili v 90. minutě domácí. Z protiútoku postupovali tři hráči domácího celku na jednoho, pěkný ťukec zakončil do prázdné branky Juha a definitivně potvrdil vítězství Dýšiny.

FK Dýšina
Josef Aubrecht, trenér: Dnes jsme prokázali velkou bojovnost a musím tým pochválit za předvedený výkon, zejména v druhém poločase jsme vstali z mrtvých a utkání jsme dokázali otočit silou vůle.

TJ Slavoj Mýto B
Milan Huml, trenér: Bohužel jsme dnes opět ztratili dobře rozehraný zápas díky našim zbytečným chybám. V prvním poločase jsme po zásluze vedli, druhá půlka už byla vyrovnanější s šancemi na obou stranách. Inkasovali jsme vyrovnávací gól, ale posléze jsme opět šli do vedení. V 72. minutě jsme naneštěstí dostali gól z přímáku po teči našeho hráče. Rozhodně bych se teďka nechtěl vymlouvat, ale výkonu rozhodčího cca od 70. minuty sem moc nerozuměl. V posledních 20 minutách hry bylo odpískáno spoustu sporných situací proti nám, které jsem já osobně viděl úplně jinak. Následným dvěma gólům soupeře předcházely jasné fauly. Přesto bych se asi ještě přenesl, ale nejvíc zarážející je, že když se člověk normálním tónem zeptá sudího, proč například učinil takové rozhodnutí, tak se mu dostane odpověď plná arogance.