9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

--

Mladotice si v Příkosicích připsaly pátou výhru v řadě

14

Mladotice zavítaly v rámci 9. kola do Příkosic a v zápase začaly lépe, když se ve 32. minutě se prosadil Kůsa. Po přestávce si hosté udržovali herní převahu a podařilo se jim vstřelit další dvě branky. Mladotice utkání zvládly a v Příkosicích si připsaly již páté vítězství v řadě.

První poločas pro hosty

Již v 9. minutě zajel do protihráče hostující Štěpán Kůsa a rozhodčí to ocenil žlutou kartou. V úvodních 20 minutách byla k vidění řada ostřejších zákroků na obou stranách. Ve 32. minutě utekl jeden z hráčů Mladotic po pravé straně a následnou přihrávkou našel Š. Kůsu, který uklidil míč do prázdné branky. Hosté drželi míč na svých kopačkách a soupeře vůbec nepouštěli do šancí, naopak byli to znovu oni, kdo mohl přidat další branku, ale to by si museli lépe vést v zakončení. Ve 42. minutě ostře zajel do protihráče domácí Janák, což sudí nemohl nechat bez karetního trestu. První poločas skončil 1-0 pro hosty.

Mladotice si zápas pohlídaly

V druhém poločasu se hra moc nezměnila, Mladotice měly herní převahu, zatímco domácí hráli více silově a hrozili z protiútoků. V 68. minutě sehráli hosté pohlednou akci, po které zvýšil vedení Krejčí. Příkosice si postupem času vytvořily také několik příležitostí, ale výborně fungující obranu soupeře v čele s kvalitním gólmanem, nepřekonaly. V 76. minutě se faulem provinil hostující A. Kůsa a za svůj zákrok dostal žlutou kartu. V 77. minutě se k míči dostal hostující Tauchen a gólem na 3-0 rozhodl o jasném vítězství Mladotic. Zbytek zápasu už se spíše jen dohrával, v 90. minutě ještě dostal žlutou kartu domácí Nový. Mladotice vyhrály 3-0 a upevnily si první místo v tabulce, kde mají jednobodový náskok na druhý Slovan.

TJ Sokol Mladotice
Zdeněk Kučera, vedoucí mužstva: V dnešním utkání hrál soupeř velice agresivně, často i za hranicí pravidel. Určitě jsme byli po celé utkání lepším týmem, nicméně musím vyzdvihnout i naši obranu v čele s perfektním brankářem, který nás několikrát podržel. Soupeře jsme skoro do ničeho nepustili a zaslouženě bereme tři body.