9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Chotěšov si poradil doma s Losinou

42. J. Zahoř , 73. A. Kavka , 88. J. Hőnig - 36. R. Spörl
17

Chotěšov potvrdil dobrou formu z posledních zápasů a v domácím zápase si poradil s Losinou. Skóre zápasu otevřel v 36. minutě Spörl, ale domácí ještě do konce prvního poločasu srovnali po brance Zahoře. Po přestávce měl Chotěšov převahu, ovšem góly stále nepřicházely. To změnil až Kavka, který v 73. minutě zvýšil na 2-1. V 88. minutě ještě pojistil výsledek Hönig a domácí se tak mohli radovat z vítězství 3-1.

První poločas vítěze neměl

První poločas byl z obou stran opatrný, ani jeden z týmů se nikam zbytečně netlačil a na hráčích bylo vidět, že nechtějí udělat chybu. Domácí více drželi míč, zatímco hosté spoléhali na brejky. V 36. minutě se hosté vrhli do protiútoku, po rychlé akci z pravé strany přišla přesná přihrávka od jednoho z hráčů Losiné, balón kousek za vápnem obdržel Spörl a krásnou střelou poslal Losinou do vedení. Domácí na vyrovnání nečekali dlouho. Po nedorozumění hostující obrany se ve výhodné pozici objevil Zahoř a přesným zakončením vyrovnal na 1-1.

Domácí udeřili v poslední dvacetiminutovce

Do druhé půlky vstoupil Chotěšov s větším nasazením a soupeře začal více přehrávat. Diváci dlouho čekali na další gól v zápase, který nakonec přišel v 73. minutě. V souboji u lajny přetlačil jeden z domácích hráčů protihráče a rychlým sprintem postupoval na bránu, následnou přihrávkou našel v malém vápně Kavku a ten už míč uklidil do odkryté brány. Losiné nezbývalo nic jiného, než otevřít obranu a pokusit se vyrovnat. Chotěšov toho využil a skóroval potřetí. V 88. minutě se dostal k balónu Hönig a zvýšil vedení domácích na 3-1. V 89. minutě ještě obdržel za nešetrný zákrok žlutou kartu hostující Hajšman. Domácí si dvougólový náskok pohlídali a Losinou porazili 3-1.

TJ Chotěšov
Jiří Multrus, trenér: V zápase nás provázelo téměř to samé jako každý zápas, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Místo toho jsme prohrávali po chybě v soupeřově vápně a následném nákopu Spörla, který se střelou z vápna nemýlil. Naštěstí jsme reagovali rychlým vyrovnáním a do šaten šli za stavu 1-1. Ve druhé půli jsme museli pokračovat v nasazení a s jasným cílem vyhrát. To se nám po dalších šancích nakonec podařilo a po zásluze jsme vedli. Soupeř se ještě snažil vyrovnat, ale z nákopu dopředu nic nebylo. Naše vedení pojistil v závěru Hönig. Bereme tedy další domácí výhru a v příštím zápase snad budeme produktivnější.

TJ Sokol Losiná
Rudolf Spörl, trenér: První poločas nabídl poměrně opatrný a nezáživný fotbal. My jsme šli po jednom povedeném protiútoku do vedení, ale vzápětí jsme si nechali dát zbytečný gól po nedorozumění v obraně. Po přestávce soupeř prokázal větší hlad po vítězství a bohužel se mu podařilo vstřelit další dvě branky.