15.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Křimice zakončily podzimní část těsnou výhrou nad Bolevcem

17

Bolevec přijel se snahou před jarní části alespoň trochu napravit výsledkové trápení, Křimice chtěly natáhnout svou sérii čtyř zápasů bez prohry. Dva góly boleveckého Pelnáře na body nestačily a Bolevec tak končí podzim bez výhry.

Zápas začal vyrovnaně, Bolevec přijel do Křimic s tím, že nemá co ztratit a tak to také na hřišti vypadalo. Hosté začali aktivně, do žádné vážnější příležitosti se však nedostali. Zhruba po čtvrt hodině hry se osmělily také domácí, kteří hrozili hlavně z rohů. Z jednoho takového i udeřili, když si Ladislav Koutek naběhl na přední tyč a hlavou poslal míč přes celou bránu na zadní tyč. Po vstřeleném gólu přebrali iniciativu Křimice, kteří chtěli stihnout do poločasu přidat druhou branku. Po ztrátě u vápna Bolevce ale Bublík vybídl Pelnáře, který ve 45. minutě srovnal.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, kteří přikovali Bolevec na vlastní polovině. V rychlém sledu pak odskočili na rozdíl dvou branek. Nejprve se trefil Pavel Fořt, o 2 minuty později zvyšoval z dorážky Václav Kuneš. Domácí dvougólové vedení ukonojšilo a Bolevec 3 minuty po gólu na 3:1 dokázal po chybě brankáře při rozehrávce snížit opět po spolupráci nahrávajícího Bublíka a zakončujícího Michala Pelnáře. Křimice poté měly dvě příležitosti ke skórování. Nejprve trefil Fořt z přímého kopu břevno, poté ve velké šanci selhal Kovačič. Se blížícím se závěrem přibývalo faulů. Ti ale nic na konečném výsledku 3:2 nic nezměnily a v posledním zápase podzimní části Křimice zvítězily nad Bolevcem 3:2.

FC Křimice
Jakub Szedmák, kapitán: Minulá kola jsem si stěžoval na to, že se na zápasy scházíme v počtu jako na mariáš. Jdeme však z extrému do extrému, tak že buď je nás 5 a půl a nebo je nás tolik, že nám je šatna malá a dresů málo. Nevím, možná na to mělo vliv menší posezení s písničkou, které nás po sobotním zápase čekalo. K zápasu, věděli jsme jak na tom Bolevec je, že nemá co ztratit a zápas nám budou chtít při nejmenším zkomplikovat. V prvním poločase to taky tak bylo, hosté byli aktivní a my jsme asi v hlavách stále přemýšleli, zda večer poteče víc proudem zelená nebo slivovice. Poločas tedy skončil po brankách našeho střelce Ládi Koutka a hostujícího Pelnáře 1:1. (Mimochodem i večer to byla mezi zelenou a slivovicí remíza). V poločase jsme si řekli, co musíme změnit, od začátku druhé půle jsme Bolevec přitlačili na jejich půlku, pramenili z toho šance a nakonec i dva slepené góly Pavla “pivo vodka becherovka” Fořta a našeho navrátilce z domácího azylu Vaška Kuneše. Hosté chvilku na to snížili po naší chybě na 3:2, ale to bylo z jejich strany ve druhém poločase vše. My jsme naopak měli ještě nějaké šance na navýšení skóre, bohužel jsme žádnou neproměnili. Jsme rádi za výhru, umístění v tabulce a uhrané body, které přes náročný podzim v tabulce máme. Bolevci přeji, ať přes zimu kvalitně potrénují a na jaře urvou nějakou výhru, sám vím, jak je náročné hrát tak dlouho bez výhry…