7.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Petřín musel vyzvat soupeře v plzeňském derby na umělce

30

"Utkání se muselo líbit, padalo hodně branek, každé mužstvo vyhrálo jeden poločas, ale samozřejmě fotbalovější domácí rozhodli již po prvním poločase," hodnotil po utkání trenér Černic, Petr Kural.

První poločas patřil domácím borcům, kteří na své umělce, kam je vyhnalo počasí, dokázali více těžit ze známého prostředí a pro hosty dělalo velký problém se s povrchem a velikostí hřiště zžít. Uběhla půlhodina hry a Petřín vedl už 3:0, což pro černické vyhlídky ve zbytku zápasu nesvědčilo nic dobrého. Postupně se prosadili Martin Vanc a dvakrát Jan Vodrážka. Do šaten tak se tříbrankovým vedením odcházeli spokojenější domácí.

Po výměně stran se ale do soupeře Černice více opřely a odměnou jim byla branka na 3:1 od Jana Peterky. I přesto, že následovalo záhy opět navýšení stavu na rozdíl tří branek ze strany Martina Vance, hosté se nevzdávali. Částečně jim pomohlo také střídání domácích hráčů, což hru chtě nechtě poznamenalo. Krátce po hodině hry to tedy bylo opět o dvě branky, zásluhou Tomáše Cihly. V závěrečných minutách se mohlo stát cokoliv, ale domácí si vedení pohlídali. Pět minut před koncem navýšil vedení střídající Jan Havelka a poslední brankou zápasu pak korigoval za hosty na 5:3 rovněž střídající Jaroslav Nedvěd.

SK Petřín Plzeň B
Jan Pleticha, trenér: V zápase s Černicemi jsme si v 1. poločase vypracovali řadu příležitostí a poločasový výsledek 3:0 byl naprosto zasloužený. Černice jsme skoro k ničemu nepustili, naopak jsme mohli dát ještě nějaký gól navíc. Druhý poločas byl ovlivněný střídáním, kdy jsme chtěli jednak pošetřit některé hráče na sobotu a jednak dát příležitost ostatním. Diváci, kteří na Petřín dorazili, se i ve druhém poločase nenudili a viděli celkem 8 gólů. Takovéhle zápasy by jsme i přes střídání měli zvládat s méně góly do naší sítě. Do sestavy kola nominuji Martina Vance, který nejen že vstřelil 2 góly, ale na kraji zálohy odehrál výborný zápas a to již po několikáté za sebou.

TJ Sokol Plzeň - Černice
Petr Kural, trenér: Utkání se muselo líbit, padalo hodně branek, každé mužstvo vyhrálo jeden poločas, ale samozřejmě fotbalovější domácí rozhodli již po prvním poločase. Nás trápí zranění, ale někteří nastoupili poprvé za áčko potěšili nás výkonem.

V. Suchý [-] (60. M. Pejřimovský [-] ) - J. Zíma [-] , J. Levý [-] (60. M. Trojovský [-] ) , M. Vanc [-] (75. M. Provod [-] ) , J. Krystl [-] , J. Vodrážka [-] (46. P. Škarda [-] ) , J. Tětek [-] (46. J. Havelka [-] ) , A. Rada [-] , L. Maxa [-] , M. Štefl [-] , J. Veselý [-]

J. Švarc [-] - M. Trnka [-] , E. Eger [-] , T. Cihla [-] (88. V. Motlík [-] ) - J. Medek [-] , K. Zeliński [-] (60. J. Nedvěd [-] ) , M. Müller [-] , P. Eger [-] , J. Miletínský [-] (60. O. Hlaváč [-] ) , J. Pipaš [-] (88. V. Kotěšovec [-] ) - J. Peterka [-] -

Hráči zápasu: M. Vanc .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: Bureš Jiří - PRESSL Václav, BÍNA Roman.