11.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

--

Chrást si veze ze Zbirohu tři body

17

Zbiroh si v prvním poločase vypracoval několik velmi dobrých šancí a po zásluze šel do vedení, když se ve 25. minutě trefil Bystřický. Další gólové příležitosti domácí neproměnili, a tak se šlo do šaten za stavu 1-0. Hosté vstoupili do druhé půlky mnohem lépe a odměnou za zlepšený výkon jim byly dva góly. V 64. minutě se prosadil Chládek a v 77. minutě Brýla. Chrást otočil utkání a ve Zbirohu zvítězil 2-1.

V prvním poločase domácí lepším týmem

Zbiroh mohl jít do vedení již ve 4. minutě zápasu, kdy jeden z domácích hráčů nastřelil břevno. Domácí byli od úvodních minut velmi aktivní a soupeře jasně přehrávali. Ve 25. minutě se po chybě v hostující obraně objevil ve výborné šanci Bystřický a zachoval se jako kanonýr, 1-0 pro domácí. Zbiroh měl posléze další šance ke skórování, ale zakončení bylo nepřesné. Hosté se ozvali o několik minut později, kdy Chládek pěkně nahrával Šusterovi, ale ten nedokázal ideálně zakončit. Domáci si i nadále drželi herní převahu, nicméně další šance nedokázali proměnit.

Hosté zlepšili výkon a utkání otočili

V druhé půlce Chrást hru vyrovnal, více držel balón a dobře kombinoval. Postupem času hosté Zbiroh přehrávali a hra se úplně otočila oproti prvnímu poločasu. V 64. minutě hostující Brýla krásně přešel přes dva hráče soupeře a přihrávkou před prázdnou bránu našel Chládka, který vyrovnal na 1-1. Hosty gól ještě víc povzbudil a zanedlouho to přineslo další branku. V 77. minutě dostal Chrást možnost přímého kopu ze střední vzdálenosti. K míči se postavil Brýla a vyslal na bránu prudkou střelu, kterou ještě tečoval jeden z domácích hráčů, míč tak změnil směr a zapadl do brány Zbirohu. V 83. minutě mohli domácí srovnat, když po chybě v hostující obraně postupoval sám na gólmana Bystřický, ale šanci neproměnil. I Chrást si v závěru zápasu vypracoval další dvě vyložené šance, ovšem ani hosté branku nevstřelili. Chrást po výborném výkonu v druhé půli utkání otočil a vyhrál 2-1.

TJ Město Zbiroh
Zdeněk Dubček, hráč: V prvním poločase jsme soupeře přehrávali, ale bohužel jsme vstřelili pouze jednu branku, i když šancí jsme měli více než dost. Po přestávce převzal iniciativu soupeř a dokázal utkání otočit. Nám se bohužel nepodařilo proměnit žádnou další šanci, a tak jsme dnes zaslouženě prohráli.

FC Spartak Chrást
Miroslav Brýla, trenér: Dnešní zápas byl pro nás hodně fyzicky náročný, v první půlce byl soupeř jasně lepší a po zásluze šel do vedení. My jsme o poločase trochu změnili taktiku, což se v druhé půlce okamžitě projevilo. Hra se po přestávce úplně otočila a my jsme si snadno vytvářeli šance, z kterých jsme vstřelili dva góly a mohli jsme přidat i další. Chtěl bych kluky pochválit za předvedený výkon v druhém poločase, po kterém jsme si zasloužili vyhrát.

V. Březina [-] - M. Švehla [-] (77. L. Lojek [-] ) , J. Huňáček [-] , M. Brož [-] , V. Bystřický [-] , J. Sefzig [-] , Z. Dubček [-] , D. Ivanič [-] , T. Urx [-] , P. Chvojka [-] , K. Kalaš [-] (52. V. Ludvík [-] )

J. Kokoška [-] - M. Bórik [-] (88. V. Černý [-] ) , J. Špánek [-] , J. Mašek [-] , P. Korelus [-] , T. Rada [-] , J. Šuster [-] , J. Vitouš [-] , D. Tupý [-] , M. Chládek [-] (84. M. Nový [-] ) , A. Brýla [-]

ŽK: 58. J. Sefzig , 88. V. Bystřický - 90. A. Brýla .
Hráči zápasu: J. Špánek , A. Brýla .
Počet diváků: 81. Rozhodčí: Šlauf Jiří - STANĚK Petr, HAVRÁNEK Václav.