10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Chrást si poradil s Příkosicemi

20. J. Burda (vl.) , 34. A. Brýla (p.) , 90. A. Brýla (p.) - 59. T. Jelínek
17

Chrást přivítal na svém hřišti Příkosice a zápas začal lépe pro domácí tým. Ve 20. minutě si nešťastně do brány srazil míč hostující Burda a Chrást šel do vedení. Ve 34. minutě byla domácím právem přisouzena penalta, kterou následně proměnil Brýla a zvýšil na 2-0. Hosté po přestávce snížili po brance Jelínka na rozdíl jediné branky. Pojistku přidal až v nastaveném čase svým druhým gólem Brýla a definitivně tak rozhodl o výhře Chrástu.

Vlastní gól hostů a pokutový kop

Domáci si od začátku utkání rychle vyměňovali krátké přihrávky a jejich přesná kombinace dělala hostům problém. V 15. minutě se po nebezpečné střele jednoho z domácích hráčů rozezněla tyč hostující branky. Úvodní tlak zužitkoval Chrást ve 20. minutě. Hostující Burda chtěl zabránit nebezpečné šanci soupeře, ale při své snaze si nešikovně srazil balón do vlastní brány a poslal Chrást do vedení. Příkosice se nebály v soubojích přitvrdit a celý zápas praktikovaly důraznou hru. To se ovšem nevyplatilo v 34. minutě, kdy byl v pokutovém území poslán k zemi domácí Tupý a rozhodčí zákrok posoudil jako penaltový. K míči se postavil Brýla a obrovskou šanci bezpečně proměnil. Domácí měli ještě dvě velké příležitosti v prvním poločase, ale další branku nepřidali.

Brýla pojistil vítězství v nastaveném čase

Hostům se podařil vstup do druhého poločasu. V 59. minutě prošel přes několik hráčů Jelínek a pěknou střelou nedal domácímu brankáři šanci. Příkosice snižující gól povzbudil a postupem času začaly mít navrch. Důrazná hra hostů Chrástu vůbec nevyhovovala, nicméně Příkosicím chyběla lepší finální fáze. Hra se v dalších minutách dost rozkouskovala a k vidění nebylo mnoho hezkých fotbalových momentů. Chrást se i přesto dostal do pár slibných šancí, které ovšem neproměnil. V 88. minutě obdržel v zápase druhou žlutou kartu hostující Forejt a zbytečně svůj tým oslabil. V 93. minutě vybojoval míč Brýla a následně byl v pokutovém území nedovoleně zastaven. Chrást dostal možnost dalšího pokutového kopu, kterého se ujal sám faulovaný a následně vstřelil svou druhou branku v zápase. Domácí zvládli domácí utkání a vyhráli 3-1.

FC Spartak Chrást
Miroslav Brýla, trenér: Soupeř na nás byl výborně připraven a po celý zápas hrál velmi tvrdě a důrazně, což nám dělalo problémy. V prvním poločase jsme byli lepším týmem a vytvořili jsme si několik vyložených šancí, z nichž jsme vstřelili dva góly. Po přestávce Příkosice snížily a poté nás dostaly pod tlak, nicméně do gólových šancí jsme je nepustili. V nastaveném čase jsme vítězství pojistili třetím gólem a těžké utkání jsme tak zvládli.

J. Kokoška [-] - J. Špánek [-] , J. Mašek [-] , P. Korelus [-] , V. Černý [-] , J. Vitouš [-] , D. Tupý [-] , J. Kostifál [-] , M. Chládek [-] (90. M. Nový [-] ) , P. Franta [-] (66. M. Bórik [-] ) , A. Brýla [-]