9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

--

Chrást doma nezaváhal

14

V prvním poločase se diváci bohužel branky nedočkali, ale kdo zůstal na zápase i na druhou půlku, tak nelitoval. Hra se naplno rozjela až po přestávce a domácí během 20 minut vstřelili tři góly. Chrást po výborném výkonu zvítězil nad Plasy poměrem 4-1.

V prvním poločase diváci branku neviděli

Chrást vstoupil do prvního poločasu aktivněji a během několika minut si dokázal vytvořit několik zajímavých příležitostí. Plasy více držely balón, ale jejich útočná snaha k vyloženým šancím nevedla. V 15. minutě se domácí prezentovali pěknou akcí, když si míč chytře vyměnili Brýla s Chládkem, druhý jmenovaný poté střelou rozezněl břevno hostující branky. Velkou příležitost promarnil domácí Franta, který po přesném centru Kostifála hlavičkoval nad. Další šanci měl aktivně hrající Brýla, který pěknou střelou orazítkoval tyč. Domácí byli na soupeře velmi dobře připraveni a poctivě hráli ze zabezpečené obrany, což vedlo k tomu, že si Plasy vypracovaly minimum šancí. Ve 31. minutě zajel do protihráče Špánek a rozhodčí to ohodnotil žlutou kartou.

V druhé půlce 5 branek

Po přestávce se hra rozjela a začaly padat góly. Chrást trošku změnil taktiku a počínal si více ofenzivně. Hned v první minutě druhého poločasu nastřelil tyč domácí Mašek. Ve 48. minutě už se Chrást dočkal, Korelus převzal míč a odhodlal se ke střele z 25 metrů, jeho prudká střela před brankářem trochu zaplavala a skončila v síti. Plasy se okamžitě snažily o vyrovnání, ale s jejich útočnými akcemi si dobře fungující obrana domácích poradila. V 62. minutě obdržel od Chládka krásnou finální přihrávku Mašek a ve výborné pozici zvýšil na 2-0. V 68. minutě Chrást zahrával standardní situaci, Brýla chytře našel Šustera, který si míč zpracoval a druhým dotekem ho napálil za bezmocného gólmana hostů. Plasy snížily v 82. minutě, kdy se k balónu dostal Koudele a upravil skóre utkání na 3-1. Domácí zdramatizování zápasu nedovolili a v 88. minutě vstřelil pojišťující gól Mašek, jenž si tak připsal svou druhou branku v zápase. Chrást po výborném taktickém výkonu vyhrál jednoznačně 4-1.

FC Spartak Chrást
Miroslav Brýla, trenér: Do zápasu jsme vstupovali s respektem k soupeři, protože víme, že Plasy dokážou hrát velmi dobrý fotbal. Celý zápas jsme hráli ze zajištěné obrany a soupeře jsme do šancí téměř nepustili. V prvním poločase jsme měli několik zajímavých příležitostí, ale hosty dvakrát zachránila tyč a břevno. Po přestávce jsme začali hrát více ofenzivně a po zásluze jsme se dočkali branek. Plasy dokázaly v závěru utkání snížit, ale my jsme těsně před koncem přidali čtvrtý gól a po výborném výkonu jsme zaslouženě vyhráli.

TJ Sokol Plasy
Jiří Lauko, trenér: Do utkání jsme šli v "nějaké" sestavě, protože máme hodně zraněných či nemocných hráčů. Domácí tým nás potrestal za chyby, které jsme v zápase udělali a to nás ještě zachránila nějaká ta tyčka. Z utkání se musíme oklepat, uzdravit a začít zase bojovat.

J. Kokoška [-] - J. Špánek [-] (88. V. Černý [-] ) , J. Mašek [-] , P. Korelus [-] , J. Šuster [-] , J. Vitouš [-] , D. Tupý [-] (84. P. Bruj [-] ) , J. Kostifál [-] , M. Chládek [-] (88. M. Nový [-] ) , P. Franta [-] (73. M. Bórik [-] ) , A. Brýla [-]

R. Kokrhel [-] - P. Jílek [-] , M. Sudík [-] , P. Ryšica [-] , V. Sochka [-] (51. B. Lutsenko [-] ) , J. Babuška [-] (76. O. Šarlinger [-] ) , J. Lauko [-] , D. Koudele [-] , J. Fidler [-] (86. M. Kroupa [-] ) , M. Beránek [-] , M. Netušil [-]

ŽK: 31. J. Špánek - 64. J. Babuška , 88. D. Koudele .
Hráči zápasu: P. Korelus , J. Šuster .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: FLESAR Václav - VELÍŠEK Jiří, SLADKÝ Stanislav.