11.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Chotěšov doma nezaváhal

29. J. Schamberger (p.) , 43. J. Brabec , 61. P. Braun , 85. J. Brabec , 87. J. Schamberger - 44. J. Kubaň , 69. J. Kubaň (p.)
17

Prvních 30 minut byla k vidění vyrovnaná hra. Ve 29. minutě zahrál jeden z hostujících hráčů rukou v pokutovém území a Chotěšov dostal možnost pokutového kopu. Ten bezpečně proměnil Schamberger. Domácí na konci poločasu přidali druhou branku, když se trefil Brabec, ale hostům se za okamžik podařilo snížit po brance Kubaňe. Druhý poločas zvládli lépe domácí, kteří soupeři nasázeli další tři branky. Chotěšov nakonec zvítězil 5-2 a připsal si další vítězství v domácím prostředí.

První poločas pro domácí

První půlhodina byla poměrně vyrovnaná, hosté hráli spíše zataženě a více na míči byli domácí. Chotěšov zahrozil po několika nebezpečných centrech, ale zakončení bylo buď nepřesné a nebo si s ním poradil hostující gólman. Ve 29. minutě zahrál jeden z hostujících hráčů rukou v pokutovém území a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu bez problému proměnil Schamberger a otevřel skóre utkání. Po inkasované brance si Chanovice vytvořily dvě nebezpečné šance, ale Kubaň ani Šlehubr domácího brankáře nepřekonali. Ve 43. minutě domácí sehráli pěknou akci, po které se prosadil Brabec a zvýšil na 2-0. Za okamžik se krásnou akcí prezentovali hosté, míč se dostal až ke Kubaňovi a ten snížil na 2-1.

Po přestávce další 4 góly

Hned na začátku druhého poločasu byl nešetrně faulován hostující Josef Polena, za což viděl domácí Milička žlutou kartu. Chanovice přijely na zápas v jedenácti lidech a Polena bohužel nemohl po zákroku pokračovat ve hře. Oslabení hosté se i tak dobře bránili a Chotěšov dlouho nemohl překonat jejich obranu. To se změnilo v 61. minutě. Po ztrátě míče ve středu hřiště se do šance dostal domácí Braun a zvýšil na 3-1. V 69. minutě byl v pokutovém území faulován hostující Kubaň a rozhodčí pískl penaltu pro Chanovice. K míči se postavil sám faulovaný a bezpečně pokutový kop proměnil. V 70. minutě tvrdě fauloval protihráče Vacek a mohl být rád, že za zákrok obdržel pouze žlutou kartu. Chotěšov definitivně rozhodl v závěru zápasu, kdy se během dvou minut prosadili Brabec a Schamberger. Domácí tým tak nakonec zvítězil 5-2.

TJ Chotěšov
Jiří Multrus, trenér: Včera jsme přivítali tým Chanovic, který přijel v jedenácti lidech a našim cílem bylo je co nejdříve unavit, vstřelit nějaký gól a být zbytek zápasu v klidu. Bohužel jsme ale i přes vstřelené góly nehráli naši hru, neběhali jsme a dali soupeři zbytečně šanci se nám vyrovnat. Do druhého poločasu jsme udělali pár změn s cílem oživit hru a rozhodnout zápas, to se díky bohu v závěru utkání podařilo. I přes výhru jsem z výkonu zklamaný a k dalšímu zápasu s týmem, který vede soutěž, musíme přistoupit úplně jinak.

TJ Pfeifer Chanovice
Radim Šiška, trenér: Do Chotěšova jsme přijeli poprvé v sezóně jen v jedenácti lidech, ale přesto jsme chtěli uspět. Dvě nepřesné přihrávky v první půli a tři zbytečné ztráty po pauze však nakonec vedly k pěti brankám v naší síti a dvougólová odpověď Jardy Kubaňe na body nestačila. Hráči, kteří dnes nastoupili, se však nemají za co stydět, i vzhledem k tomu, že jsme celý druhý poločas hráli v deseti bez zraněného Pepy Poleny. Stydět by se měli spíš ti, co v Chotěšově nebyli.