10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Derby dopadlo lépe pro Horažďovice

18

Favorit inkasoval již v 5. minutě, kdy se pěkně prosadil hostující Klásek. Domácí hráči na nepříznivý stav rychle zareagovali a ve 14. minutě vyrovnal Faltys. Zbytek prvního poločasu byl vyrovnaný, ale diváci se už gólu nedočkali. Po přestávce začali lépe domácí, ve 49. minutě skóroval Jůda a poslal Horažďovice do vedení. V 71. minutě navýšil náskok domácího týmu Janouškovec. Ve zbytku zápasu byl jednoznačně lepším týmem Pačejov, ale své šance neproměnil, a tak domácí mohli slavit výhru 3-1.

Vyrovnaný první poločas

Domácí tým nezachytil úvod prvního poločasu a v 5. minutě inkasoval, když se krásně z přímého kopu trefil hostující Klásek. Nutno říci, že gólu pomohlo i chybné postavení domácích hráčů ve zdi. Ve 14. minutě se radovaly Horažďovice, po pěkně rozehraném rohovém kopu si na centr naskočil Faltys a hlavou vyrovnal na 1-1. V prvním půlce došlo i k několika nedovoleným zákrokům a rozhodčí byl nucen udělit tři žluté karty. Hra byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách, ale diváci bohužel už další gól neviděli.

Rychlý gól domácích

Domácí tým udělal do druhého poločasu jednu změnu v poli. V zápase skončil Kodýdek, kterého nahradil Reindl. Že to byl dobrý nápad se potvrdilo 4 minuty. Domácí se prezentovali lepším pohybem a hru více roztahovali do stran. Ve 49. minutě se po pěkné akci prosadil Jůda a poslal Horažďovice do vedení. Domácí dobře kombinovali, drželi míč na zemi a soupeře přehrávali. V 71. minutě herní převahu potvrdil Janouškovec, který přesným zakončením upravil skóre zápasu na 3-1. Poté domácí tým přestal hrát a herní převaha se přesunula na stranu Pačejova. Hosté si v poslední dvacetiminutovce vypracovali několik vyložených šancí, ale příležitosti nedokázali proměnit. Domácí derby zvládli a vyhráli 3-1.

FK Horažďovice
Michal Šedivý, trenér: V dalším podzimním derby jsme přivítali mužstvo z Pačejova a věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, o čemž jsme se přesvědčili při posledním vzájemném utkání na našem hřišti, kdy jsme prohráli a nutno říct, že dosti ostudně. I toto utkání pro nás nezačalo dobře, když už v 5. minutě hostující kapitán z přímého kopu rozvlnil síť po chybném pohybu v naší obranné zdi. Hra byla v tuto chvíli vyrovnaná, nám se ale ve 14. minutě podařilo z rohového kopu vstřelit gól, kdy se krásně hlavou trefil Adam Faltys. Zbytek 1. poločasu jsme se ještě do nějaké té šance dostali jak my, tak i hostující tým. Z našeho pohledu byl náš výkon do přestávky mdlý a unavený. V poločase jsme provedli jednu změnu v sestavě a řekli si, že se musí z naší strany úplně změnit obraz hry. Nástup do 2. půle se nám opravdu povedl, hru jsme více roztahovali do stran, byli jsme v lepším pohybu a hned ve 49. minutě jsme se ujali vedení. V této hře jsme pokračovali dále až do 71. minuty, kdy na 3:1 zvýšil Jirka Janouškovec. Od této chvíle jsme bohužel polevili a nutno říci, že i trochu se štěstím už jsme do konce zápasu neobdrželi gól, protože hráči z Pačejova byli nebezpeční až do konce zápasu. Zápas tedy z našeho pohledu nebyl úplně ideální, ale bylo to derby a 3 body z něj jsou velmi cenné.

J. Forman [-] - J. Kodýdek [-] (46. J. Reindl [-] ) , J. Janouškovec [-] , M. Šedivý [-] , T. Jůda [-] , A. Rojt [-] , M. Mlnařík [-] (65. J. Karásek [-] ) , J. Pavlík [-] , O. Šabek [-] (80. Z. Krotkovský [-] ) , A. Faltys [-] , J. Pivnička [-] (80. P. Pavelec [-] )