Dobřany doma nezaváhaly

19

V 10. kola Dobřany hostily na svém hřišti silné Blovice. Domácí tým se v prvním poločase prezentoval výborným výkonem a Ondřeji Havlíčkovi se podařilo vstřelit hattrick. Po přestávce hra už neměla takové tempo, ale domácí přidali ještě jeden gól. Dobřany odčinily porážku z Klatov a stále se drží na první pozici.

Hattrick Havlíčka

Dobřany vlétly do zápasu a skóre se měnilo už po 6 minutách. Pěknou akci domácího týmu zakončoval kanonýr Havlíček. Domácí pokračovali ve své aktivitě i po vedoucí brance a soupeře přehrávali rychlou a přesnou kombinací. Ve 31. minutě se jeden z hostujících hráčů provinil neodovoleným zákrokem v pokutovém území a sudí pískl penaltu. Balón si postavil Havlíček a svou druhou brankou v zápase zvýšil vedení Dobřan. Blovice nedokázaly reagovat na vývoj utkání a v první poločase si v zakončení počínaly nepřesně. Ve 36. minutě zfauloval protihráče hostující Houdek a za svůj zákrok dostal žlutou kartu. V závěru poločasu se domácí prosadili potřetí. V dobré pozici se objevil opět Havlíček a přesným zakončením zkompletoval hattrick, čímž se osamostatnil na první příčce v tabulce střelců, kde má nyní 12 přesných zásahů.

Domácí přidali ještě jednu branku

Domácí začali druhý poločas úplně stejně jako ten první. V 50. minutě se k míči ve výhodné pozici dostal Hejhal a hostujícímu brankáři nedal šanci, 4-0 pro Dobřany. Poté se hra uklidnila, domácí si zkušeně hlídali pohodlný náskok a už se tolik netlačili dopředu. Blovice si vypracovaly několik zajímavých šancí, ale ve finální fázi jim stále chyběla přesnost. V 53. minutě se provinil faulem hostující Tříska a rozhodčí sáhl do kapsičky pro žlutou kartu. V 66. minutě napodobil svého spoluhráče Rous a i on viděl žluté napomenutí. Zápas už se nehrál v takovém tempu a Dobřany ve zbytku zápasu udržely čtyřgólový náskok. Po výborném výkonu domácí odčinili prohru z Klatov a zůstali na prvním místě. Blovice spadly na 7. pozici.

TJ Dobřany
Karel Kripner, asistent trenéra: Do utkání jsme tentokrát vstoupili aktivně a již v 6. minutě jsme šli do vedení. Celý první poločas jsme byli lepším týmem a rozhodující moment utkání byla branka do kabiny na 3:0. Druhou půli už tempo utkání trochu upadlo, ale i přesto jsme si vytvořili další šance a přidali jednu branku. Chtěl bych pochválit celé mužstvo.