10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Měcholupy si poradily s Chanovicemi

87. J. Kubaň - 47. J. Duchek (p.) , 60. V. Kaas
18

Chanovičtí byli v úvodu zápasu lepším týmem, ale slibné šance nedokázali přetavit ve vedoucí branku. V 31. minutě dostal druhou žlutou kartu hostující Zelenka a hosté šli do deseti. Měcholupům vyloučení spíše pomohlo a po přestávce hrály velmi dobře takticky. Ve 47. minutě hosté dostali výhodu pokutového kopu, který následně proměnil Duchek. Oslabení hosté přidali v 60. minutě druhou branku, když se trefil Kaas. Chanovice měly několik výborných příležitostí ke skórování, ale vždy vyhořely v koncovce. Dočkaly se až v 87. minutě, kdy skóroval Kubaň. Měcholupy si ve zbytku zápasu hubený náskok pohlídaly a zvítězily 2-1.

Červená karta hostů

Úvod zápasu patřil domácímu týmu, který si vypracoval několik vyložených šancí, ale ani jednu z nich neproměnil. Hosté kazili hodně přihrávek a prvních 15 minut působili poněkud zakřiknutým dojmem. Ve 31. minutě bylo pro Měcholupy ještě hůř. Zelenka zajel do protihráče a od rozhodčího obdržel žlutou kartu, jelikož už to byla jeho druhá, tak musel v zápase předčasně skončit. Oslabení paradoxně hostům pomohlo a od té doby začali hrát mnohem lépe. Za okamžik se objevil ve výborné pozici hostující Jandečka, ale střelou doprostřed brány nechal vyniknout domácího brankáře. Chanovice přesilovku nevyužily, a tak se šlo do šaten bez branek.

Měcholupy předvedly v oslabení velmi dobrý výkon

Druhý poločas začal penaltou. Domácí Pavlovský zfauloval protihráče v pokutovém území a sudí ukázal na penaltovou značku. K míči se postavil Duchek a bez problému penaltu proměnil. Chanovice se ihned snažily o vyrovnání, opět si vytvořily nebezpečné šance, nicméně jejich zakončení bylo nepřesné. Měcholupy udeřily v 60. minutě podruhé. Po pěkně sehraném protiútoku si našel dobrý prostor v malém vápně Kaas a přesnou střelou zvýšil na 2-0. Hostující tým hrál výborně takticky a za několik minut mohl přidat třetí gól, šanci ovšem zlikvidoval domácí brankář. Domácí gólově odpověděli až v závěru utkání. Na centr ze strany si naskočil Kubaň a hlavou snížil na 1-2. Stejný hráč mohl ještě v posledních okamžicích vyrovnat, avšak hostující brankář předvedl výborný zákrok. Oslabení hosté podali velmi dobrý a efektivní výkon a po zásluze získali tři body.

TJ Pfeifer Chanovice
Radim Šiška, trenér: V zápase důležitém pro oba týmy jsme nepropadli až tak herně jako spíš výsledkově. Měcholupy určitě nebyly nejlepším týmem, který u nás na podzim hrál, ale až s nimi jsme v sedmém domácím zápase na body nedosáhli, především kvůli tragické koncovce. Soupeře je ale třeba ocenit, v oslabení předvedl velmi dobrý výkon a prostě jim to teď lepí a nezbývá, než jim k úspěchu pogratulovat.

TJ Měcholupy
Petr Novák, trenér: Před zápasem jsme věděli, že se v Chanovicích nevyhrává snadno a očekávali jsme těžké utkání. V prvních 15 minutách jsme přežili několik vyložených šancí soupeře. Po půlhodině hry přišlo vyloučení na naší straně, ale kupodivu nám to spíše pomohlo a začali jsme hrát lépe. Po přestávce jsme vstřelili 2 góly a hráli jsme výborně takticky. Soupeř dokázal snížit až v závěru zápasu a my jsme si už těsný náskok pohlídali. Chtěl bych pochválit celý tým za předvedený výkon, po vyloučení jsme se nevzdali, bojovali jsme a po zásluze bereme tři body.

B. Timoshenko [-] - D. Pavlovský [-] , J. Polena [-] - J. Šebek [-] , M. Šlehubr [-] , M. Šabek [-] (65. Y. Kozhukha [-] ) , L. Pícka [-] , J. Petřík [-] - V. Zoubek [-] , J. Kubaň [-] , M. Polena [-] (81. L. Pavlovský [-] )

J. Kovařík [-] - S. Bečka [-] (62. D. Novák [-] ) , T. Jandečka [-] (70. V. Čížek [-] ) , J. Valečka [-] (62. P. Harmady [-] ) , V. Kaas [-] , D. Bálek [-] (90. K. Čabrada [-] ) , J. Duchek [-] , O. Novotný [-] (90. K. Kovařík [-] ) , K. Veselka [-] , J. Kadlec ml. [-] , F. Zelenka [-]

ŽK: 33. V. Zoubek , 43. M. Šabek , 90. J. Šebek - 10. F. Zelenka , 58. S. Bečka , 58. J. Duchek , 75. V. Kaas . ČK: 31. F. Zelenka .
Hráči zápasu: V. Kaas , J. Kovařík .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: SCHNEIDER Josef - PASTYŘÍK Tadeáš, LAPÁK Zdeněk.