9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Blovice si doma poradily s Chanovicemi

17

První poločas nabídl oku diváka mnoho šancí na obou stranách a rychlý fotbal, který vedl k poločasovému výsledku 4-2. Po přestávce se hra uklidnila a obě mužstva vstřelila po jednom gólu. Blovice zvládly domácí zápas a vyhrály 5-3.

V první půlce 6 gólů

Hned v 1. minutě získal Šlehubr míč a pěknou přihrávkou vyslal Kubaně do šance, který pohotovým skluzem vstřelil první gól zápasu. Chanovice měly další šance, ale gól z nich nepadl. Ve 14. minutě využil chyb na straně hostů Krásný a přesným zakončením vyrovnal na 1-1. Chanovice kupily zbytečné chyby a ztráty míče, což vedlo k dalším inkasovaným brankám. Nejdříve se ve 26. minutě prosadil Rous a zvýšil na 2-1. O minutu později to byl znovu on, kdo vstřelil třetí gól domácích. Ve 36. minutě se dostal do další šance Krásný a opět se zachoval jako kanonýr, 4-1 pro Blovice. Hosté se v závěru poločasu dočkali aspoň snížení, když ve 41. minutě přidal svou druhou branku v zápase Kubaň

Po přestávce se hra uklidnila

V druhém poločase se hra uklidnila a ani jeden z týmů už nebyl tak nebezpečný. V první větší šanci se objevil aktivní Kubaň, ale zakončoval nepřesně. Hostům se nakonec podařilo vstřelit branku, nicméně ta nebyla uznána z důvodu ofsajdového postavení. V 76. minutě zkompletoval hattrick Krásný a zvýšil vedení Blovic na 5-2. Chanovice měly v druhém poločase o něco více ze hry než soupeř, avšak k vytvoření vyložených šancí to nevedlo. V 88. minutě se hosté přece jenom dočkali, když krásnou střelou na 5-3 snížil Šlehubr. Blovice si s Chanovicemi poradily a po výhře 5-3 poskočily na šesté místo. Hosté klesli na sedmou příčku.

TJ Pfeifer Chanovice
Radim Šiška, trenér: Ani v dalším venkovním zápase se nám nepodařilo bodovat a opět jsme zbytečně inkasovali kupu gólů. Pokud budeme hrát tak naivně a lehkovážně jako v prvním poločase, tak se to nezmění nikdy. Další otázkou je, jak by se zápas vyvíjel, kdybychom v úvodu vedli ne 1:0, ale minimálně 3:0. A to jsme i přes nepřízeň pomezních rozhodčích mohli a měli.