11.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

10. J. Eliášek , 71. D. Křížek , 77. V. Sulek - 85. P. Suda (vl.)
33

Nepomuk po velmi zajímavém výkonu s Tachovem v následném utkání v Holýšově pouze remizoval a ve Lhotě tým z jihu plzeňska nečekalo nic snadného. Žluto-černí totiž jedou od porážky v Tachově na vlně vítězství a chtěli si odškrtnout další tým v seznamu.

Domácí se už v desáté minutě přiblížili k tříbodovému výsledku, když se po rychlé akci přes pravou stranu dostal do vápna Kotrnoch, ten vracel na vápno Horníkovi, následovala z první na Křížka, opět z první na Jirku Eliáška a ten se po vymýchání míče z pod svých nohou gólově prosadil. Následně se hra odehrávala převážně na polovině Nepomuku, jenže ve 35. minutě se mohl na bránu Smoly řítit Chalupný, jenže v běžeckém souboji s Pavlem Sudou se lhotecký hráč rozhodl jít do skluzu, v němž pravděpodobně zahrál míč, proto sudí situaci posoudit k nelibosti hostující lavičce nechtěl. Do přestávky se pak už žádná gólovka neurodila a do kabin se odcházelo za jednobrankového vedení domácích.

To dlouho pokračovalo i po výměně stran a jelikož Nepomuk dlouho nedokázal skórovat, rozhodli mezi 70. a 80. minutou domácí. V 71. minutě si na centr z pravé strany naskočil David Křížek a hlavičkou poslal Lhotu do dvoubrankového vedení. O šest minut později rozhodl o třech bodech Václav Sulek, který se dostal k od tyče odraženému míči a do prázdné uklízel na 3:0. Ještě ale jedna branka přeci jen v zápase byla k vidění. U té byl po rohovém kopu Pavel Suda se svým brankářem Smolou, kteří se při obranném rohu střetli a byl z toho vlastňáček. To ale domácí v závěru nerozhodilo a zkušeně si dvoubrankové vedení pohlídali.

TJ Sokol Lhota
Petr Nykles, trenér: Dneska to bylo zasloužené, hosté neměli prakticky vůbec žádnou výraznější šanci. V první půli jsme měli asi čtyři tutovky, proměnili jsme jen jednu a hosté tam jednou reklamovali nějaký souboj na naší polovině. Ale na 50 metrů to bohužel nejsem schopen posoudit, zda náš hráč vypíchl míč nebo ne. Ve druhé půli jsme pak byli ještě více aktivnější, měli jsme více míč na noze a zaslouženě vstřelili ještě další branky.

FK Nepomuk
Jiří Slach, asistent trenéra: Lhota vyhrála zaslouženě. Nehráli jsme vůbec dobře. Bohužel sudí nevyhodnotil jednu situaci, při které byl podle nás faulován Kuba Chalupný, který běžel sám na bránu a soupeř mohl jít podle nás do deseti. Od té doby jsme hráli do konce poločasu dobře, ale neprosadili jsme se. Ve druhé půli jsme pak zachrápali při těch dvou gólech, což byly zásadní chyby. Na vítězství to určitě nebylo, tak se teď musíme připravit lépe na Chotíkov.

Š. Smola [-] - T. Diviš [-] , M. Kouřil [-] (76. V. Suda [-] ) , J. Kohout [-] - J. Horník [-] , O. Kotrnoch [-] , P. Suda [-] , A. Vlček [-] , J. Jaroušek [-] (69. M. Kotrch [-] ) - D. Křížek [-] (84. J. Šroubek [-] ) , J. Eliášek [-] (69. V. Sulek [-] )