11.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Vyrovnaný zápas rozhodlo vysunutí Pavlíka

58. A. Kolář (p.) - 72. J. Pavlík , 77. I. Varga
32

Ve Vejprnicích se střetla mužstva, které v tabulce dělily pouze dva body a podle toho také hra vypadala. Převládala spíše vyrovnaná kombinační hra, která moc šancí ani na jedné straně nenabídla, přesto padly celkem tři branky.

Jelikož se v nevýrazné první půli, která byla svázána spíše taktikou, než cílem rozstřílet jednoho či druhého soupeře, nic významného nestalo, vrhneme se rovnou na hodnocení druhého dějství.

V něm se totiž krátce před šedesátou minutou hry dostali k penaltě Vejprnice, když Antonovics ve vápně zbytečně zasáhl svého soka v bíločerveném dresu, jenž si předtím poradil i s jeho spoluhráčem Švecem. K penaltě se postavil Adam Kolář a tvrdou ránou poslal svůj tým do vedení.

U vedení Vejprnice dlouho nezůstaly. V 72. minutě totiž měli hosté možnost převzetí "míče rozhodčí" Šálkové, která předtím přerušila hru, v blízkosti pokutového území domácích. Míč ihned po propuštění od sudí kopl do vápna Vlček, balón si našel Jakub Pavlík a ostrou hlavičkou z deseti metrů překvapil jak obranu, tak brankáře Vavríka - 1:1. V té době již právě Pavlík hrál několik minut na podhrotu, odkud o pár chvil později vyslal po Toulovo nákopu od brány hlavičkou za obranu Imricha Vargu, jenž si poradil s obráncem v běžeckém souboji a pomalým šťouchnutím na zadní tyč rozhodl o vítězi tohoto klání.

SK Slavia Vejprnice
Lukáš Paul, trenér: Ono se to hodnotí těžce, jelikož ty poslední zápasy jsou si hodně podobné. Tentokrát si myslím, že Nýrsko se snažilo hrát fotbal, my jsme se o to snažili také, nebyla to vyložené nějaká nakopávaná. My i oni jsme se snažili vycházet z pevné defenzívy, takže těch šancí tolik nebylo a poločas tak byl 0:0. Ve druhé půli to bylo víceméně podobné. My jsme po jedné situaci, kdy jsme šli do vápna, dostali možnost zahrávat penaltu a vedli jsme 1:0. Soupeř to následně trochu přeskupil, vysunuli dopředu Pavlíka, na kterého pak létaly vysoké míče a právě tento hráč jeden gól dal sám a na druhý přihrál. Takže jsme si podobně jako s Tlumačovem neporadili s nějakým dlouhým nákopem, který nakonec o zápase rozhodl. Během zápasu jsme měli věci, kdy jsme možná mohli druhý gól vstřelit, ale bohužel to skončilo bez bodů. Takže je to takové smutné konstatování toho, že ve stavu v jakém jsme takto hloupě někdy příjdeme o body a dnes jsme opět přišli o dalšího hráče. Takže sestava do Tachova bude zajímavá.

FK Okula Nýrsko
Martin Bastl, hráč: První poločas jsme se přizpůsobili hře a začali hrát až po gólu z penalty. To nás nakoplo a zápas otočili.

J. Vavrík [-] - R. Křen [-] , M. Gesl [-] (71. F. Paum [-] ) , A. Heller [-] , V. Puhlovský [-] , M. Hejduk [-] , T. Kotva [-] , J. Bayer [-] , M. Majerčík [-] , A. Kolář [-] (85. L. Tarantík [-] ) , F. Heindl [-]

M. Toul [-] - M. Vlček [-] , M. Brož [-] , J. Čanecký [-] , A. Antonovics [-] (68. J. Taušek [-] ) , Z. Mašek [-] (85. M. Bastl [-] ) , K. Kalivoda ml. [-] , D. Vávra [-] (46. P. Výtisk [-] ) , I. Varga [-] (90. D. Kotlan [-] ) , J. Pavlík [-] , Š. Švec [-]

Hráči zápasu: J. Pavlík .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: Šálková Helena - KŘEN Jiří, MOLEK Eduard.