5.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Kladenská rezerva poprvé v sezoně padla, tři body bere Milín

7

Kladno "B" zatím v sezoně ani jednou neprohrálo. Tuto chválihodnou šňůru chtěl přetrhnout Milín, který měl před utkáním na kontě tři body. Hostujícím borcům se to povedlo a z Kladna si odvezli všechny tři body!

Dvougólové vedení hostů

Úvodní dějství nebylo ze strany kladenské rezervy špatné, soupeř z Milína ale ukázal kvalitu a v první půli vstřelil dvě branky.

První přišla v 15. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Karel Soldát.

Zanedlouho to mohlo být už 2:0, pokutový kop hostů ale zneškodnil skvělý Vokoun.

Druhý gól hosté ale přeci jen vstřelili, a to minutu před koncem prvního poločasu. Po rychlém protiútoku se trefil Jan Kvída.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka tak skončila 2:0 pro hostující celek.

Obrat se nekonal

Do druhé půle se milínští pochopitelně stáhli a soustředili se spíše na defenzivní stránku.

Kladenští se snažili o vyrovnání, vyloženejší příležitosti ke skórování si ale vytvořit nedokázali.

Milín se tak stal prvním týmem, který v sezoně dokázal porazit kladenskou rezervu a po výhře 2:0 si domů odváží všechny tři body.

SK Kladno B
Marek Abrham: Milín byl asi nejkvalitnější soupeř, se kterým jsme v nové sezoně zatím hráli a porazil nás zejména zkušeností. My alespoň víme, že musíme pracovat dál, protože týmy se posílily a ta soutěž je kvalitní. Pro nás dobrá škola, my se z toho oklepeme, protože prohry k fotbalu patří. Vezmeme si z toho ponaučení, aby to příští týden dopadlo lépe.

TJ Ligmet Milín
Miroslav Obdržal: Podle výsledků a zpráv, které jsme o soupeři měli, jsme věděli, že se jedná o mladý a fyzicky a technicky vybavený tým, což potvrzovali celých devadesát minut. Během prvního poločasu se nám podařilo vsítit dvě branky a k tomu jsme ještě nevyužili pokutový kop. Do druhého poločasu jsme šli s cílem zabezpečit obranu a nepustit domácí tým do šancí, což se nám podařilo. Vítězství si velmi ceníme, musím ocenit tým domácích, těžko se u nich budou dělat body.