3.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Další dohrávka 3. kola za námi, Milín doma podlehl rozjetému Vestci

69. K. Soldát - 16. V. Máče (p.) , 78. R. Matysík
10

Další odložené utkání 3. kola bylo odehráno. Milín se doma utkal s Vestcem a skvělá divácká kulisa byla svědkem kvalitního a vyrovnaného zápasu se šťastným koncem pro hostující celek.

Penalta pro Vestec

Utkání bylo od začátku velice opatrné a vyrovnané.

Domácí, hnáni a povzbuzováni dvě stě padesáti diváky, začali po chvíli předvádět velice povedené akce a začali svému soupeři pořádně zatápět.

V 16. minutě to ale byli hosté, kterým se povedl rychlý přechod z vlastní poloviny, kdy byl po přihrávce Ježdíka ve vápně faulován Matysík. Nedovoleným zákrokem se provinil Kunc, který byl do té doby jedním z nejnebezpečnějších mužů v milínských řadách. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Vladimír Máče, a Viktoria Vestec tak v Milíně vedla 1:0.

Domácí byli více na balónu a fotbalisté Vestce hrozili zejména z protiútoků.

Ve 39. minutě nastřelili domácí po chybě v hostující defenzivě břevno.

O chvíli později zazvonila branková konstrukce i na druhé straně. Kalodova střela orazítkovala pravou tyč Poplšteinovy svatyně.

Nic dalšího už úvodní dějství nepřineslo, a Vestec tak po poločase vedl v Milíně 1:0 díky proměněnému pokutovému kopu.

Domácí vyrovnali, hosté ale strhli vedení na svou stranu

Ve druhé půli začali fotbalisté Milína stupňovat svůj tlak a snažili se o vyrovnání.

Střely Malého, Kvídy, Kunce ani hlavička Pastyrika ale za svá záda Víšek nepustil.

V 69. minutě už ale domácí kýžený vyrovnávací gól vstřelili. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Karel Soldát.

Vyrovnaný stav netrval ani deset minut. V 78. minutě byl před vápnem faulován hostující Máče a k přímému kopu se postavil Ježdík. Na jeho centr si naběhl Radim Matysík a povedenou střelou překonal domácího Poplšteina. Vestec tak znovu vedl.

Domácí v závěru stupňovali svůj tlak a byli blízko vyrovnávací branky. Obrana a brankář Víšek si ale s vypětím všech sil poradili se vším, co vyprodukovali domácí fotbalisté.

Milín tak v dohrávce 3. kola podlehl Viktorii Vestec 1:2.

TJ Ligmet Milín
Miroslav Obdržal: Výsledkově pro nás zklamání. Co se týče hry, tak myslím, že divákům se musel fotbal líbit z obou stran. Úroveň zápasu určitě předčila A třídu. Myslím si, že utkání by slušela remíza.

TJ Viktoria Vestec
Ivan Voborník: Dnešní utkání jsme zvládli, i když musel pro zranění ještě v prvním poločase střídat Vidlička a po něm ve druhém poločase nakopnutý Říha. Mladíci Silovský, střídající Ptáček i Vlasák se rovněž vydali ze všech sil. V Milíně se nebude vyhrávat. Domácí některé akce nedotáhli do úspěšného konce, ale to lze říci i o našich, obzvláště v prvním poločase.

J. Poplštein [-] - J. Kvída [-] , V. Šilhavý [-] , J. Obdržal [-] , J. Pastyrik [-] - M. Pohořálek [-] , M. Malý [-] , K. Soldát [-] , L. Kunc [-] (68. O. Vrkoč [-] ) - L. Rom [-] (81. V. Vondrášek [-] ) , S. Gabriel [-] (46. M. Zákoucký [-] )

P. Víšek [-] - R. Kalod [-] (86. P. Pecinovský [-] ) , V. Ježdík [-] , J. Ježdík [-] , J. Maňák [-] , D. Silovský [-] (70. O. Vlasák [-] ) , R. Matysík [-] , M. Říha [-] (52. J. Ptáček [-] ) , V. Máče [-] , V. Vidlička [-] (40. J. Michálek [-] ) , M. Hendrych [-]

ŽK: 19. L. Kunc , 74. O. Vrkoč - 17. R. Matysík , 56. V. Máče , 64. J. Ptáček , 83. R. Kalod .