1.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Chlumec potvrdil formu, doma si poradil s Kosoří

22. C. Ezeala (p.) , 67. A. Bábíček , 87. D. Soukup
6

Fotbalisté Chlumce jsou na vítězné vlně, což potvrdili i v dnešním utkání, ve kterém změřili síly s Kosoří. Ta v minulém kole ztratila v Jinočanech a proti favorizovanému Chlumci neměla šanci.

Dvě penalty pro domácí

Chlumec svého soupeře od začátku přehrával a dostával se do gólových příležitostí.

Ve 22. minutě zahrál jeden z hostujících borců ve vápně rukou, a domácí tak měli k dispozici pokutový kop. K tomu se nepostavil nikdo jiný než penaltový mág Ezeala a jako obvykle nedal brankáři šanci. Chlumečtí tak vedli 1:0.

O pár minut později byl ve vápně faulován domácí útočník Aleš Bábíček, a domácí tak zahrávali další penaltu. Tu už ale tentokrát Ezeala neproměnil a nechal vyniknout kosořského Němčanského. Ani následná dorážka nigerijského šikuly neskončila mezi třemi tyčemi.

Chlumec měl ve zbytku úvodního dějství další příležitosti ke zvýšení náskoku, druhý gól už ale nepřidal.

Hosté se k prvnímu ohrožení chlumecké branky propracovali v závěru první půle. Střela z přímého kopu ale skončila v rukavicích Davida Pokorného.

První poločas tak skončil 1:0 pro domácí mužstvo.

Chlumec stvrdil výhru

Ve druhé půli to byli znovu domácí, kteří udávali tempo hry a zaměstnávali soupeřovu obranu i brankáře.

Skóre navýšili v 67. minutě. Povedeným projektilem z hranice vápna se mezi úspěšné střelce utkání zapsal útočník Aleš Bábíček.

O dvacet minut později přidali domácí třetí branku. Po úniku a přesné střele skóroval střídající David Soukup.

Chlumec tak doma potvrdil skvělou formu a Kosoř porazil jednoznačně 3:0.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Nebyl to náš ideální výkon, odehráli jsme daleko lepší zápasy. I tak jsme ale byli suverénně lepší po celé utkání. Soupeř mě osobně zklamal, čekali jsme větší kvalitu. Je pravda, že terén byl těžký, ale i tak jsme byli po celý zápas lepší. Bohužel akorát v koncovce jsme se trápili, takže jen 3:0.