5.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Rezerva Králova Dvora se držela, Vestec ale ve druhé půli zabral

7

Na půdu Králova Dvora přijela Viktoria Vestec. Oba týmy se před utkáním nacházely v úplně jiné pozici. Vestec v nové sezoně zatím stoprocentní, naopak královédvorecká rezerva bez bodu. Po první půli mohli domácí borci ještě pomýšlet na první bodový zisk v novém ročníku, hosté ale ve druhém dějství zabrali a utkání jednoznačné zvítězili.

Dvě branky na obou stranách

Do utkání vstoupil lépe favorit, to znamená hosté.

Ti se do vedení dostali hned v 7. minutě. Po centru se hlavou prosadil Jiří Ježdík.

Vestečtí hrozili dál a druhou branku přidali ve 32. minutě. Po přihrávce Vidličky skóroval Jakub Michálek.

Ve 41. minutě se domácím povedlo snížit. Adam Kočí přeloboval brankáře hostí a rázem to bylo 2:1.

Těsně před koncem prvního poločasu se domácím povedlo dokonce vyrovnat. Z rychlého protiútoku udeřil Jan Bíba.

Hráči tak nakonec odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu 2:2.

Kanonáda hostů

Opaření hosté do druhé půle nevstoupili dobře a příliš se jim nedařilo. Dávali si nepřesné přihrávky, byli nedůrazní a nechávali hrát soupeře.

Z toho je ale v 57. minutě vysvobodil Adam Šavel, který střelou z voleje po centru Kaloda poslal svůj tým znovu do vedení.

O dvě minuty později to bylo už 4:2. Po rohovém kopu se hlavou prosadil znovu Michálek.

Viktoria Vestec ve zbytku druhé půle svého soupeře přehrávala a v posledních deseti minutách dokázala přidat ještě další dvě branky. Mezi střelce utkání se zapsali Vladimír Máče a Martin Říha.

Rezerva Králova Dvora tak po srdnatém výkonu zejména v první půli nakonec podlehla Viktorii Vestec vysoko 2:6.

FK Králův Dvůr B
Petr Dochtor: Bylo to o něco lepší, hlavně dopředu. Dokázali jsme si vytvořit nějaké situace, a dokonce jsme dali i dva góly. Akorát jsme si mysleli, že když jsme dali ty dva góly těsně před půlí, že by to soupeře mohlo znervóznit a nás naopak nakopnout. Ukázali ale, že jsou zkušení a dokázali si s tím poradit.

TJ Viktoria Vestec
Michal Chaloupka: Ze začátku to vypadalo, že to bude jednoznačné. Přizpůsobili jsme se ale hře soupeře, který nechtěl moc hrát fotbal a spíše čekal na brejkové situace. Dvě se mu povedly a půle tak byla 2:2. O poločase jsme si v kabině něco řekli a ve druhé půli jsme to otočili. Zaslouženě jsme vyhráli, myslím, že jsme byli lepším mužstvem.

J. Kovařík [-] - J. Rešl [-] , V. Krejča [-] , J. Krupa [-] , J. Svoboda [-] (75. P. Holakovský [-] ) - D. Matějka [-] (75. [-] ) , J. Bíba [-] , Š. Krivačka [-] (86. M. Podroužek [-] ) , A. Kočí [-] (83. J. Rešl [-] ) - J. Bican [-] , J. Vrba [-] (60. M. Janků [-] )

P. Víšek [-] - V. Ježdík [-] (62. J. Ptáček [-] ) , J. Ježdík [-] , J. Maňák [-] (82. O. Vlasák [-] ) , D. Silovský [-] (50. A. Šavel [-] ) , J. Michálek [-] , R. Matysík [-] , M. Říha [-] , V. Máče [-] , V. Vidlička [-] (77. P. Pecinovský [-] ) , R. Kalod [-] (82. J. Štěpánek [-] )

ŽK: 77. M. Janků - 39. V. Ježdík , 68. J. Ježdík .