11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Březí rychlý gól nepomohl! Šourek vystřelil tři body Sousedovicím

26

S vidinou jedenácté výhry z jedenácti zápasů přijeli fotbalisté Sousedovic k nedělnímu zápasu do Vlachova Březí, kde je čekal místní klub. Kozlíci ale doma body zadarmo nerozdávají a tak se čekal tvrdý boj hlavně ze strany právě domácích borců.

A zápas začal pro Březí, jako z říše snů. Už ve 3. minutě totiž Bízek našel svým centrem Kužvarta a ten poslal hlavou domácí mančaft do vedení.  Na těžkém terénu se hrál fotbal, který se nemusel oku fanouška moc líbit, ale byl to souboj stylů. Březí, zatažené na své polovině hřiště vyčkávalo na to, co hosté ze Sousedovic proti komplexní obraně vymyslí. I přes defenzivnější fotbal ale domácí hrozili hlavně ze standardních situací a z brejků. Po jednom takovém mohl Martínek zvyšít náskok domácích, ale hostující brankář Holý míč za svá záda nepropustil a v další šanci poté Bízek těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Už to vypadalo, že poločas skončí lépe pro domácí, ale ve 45. minutě se propadl míč k Josefu Šourkovi, který z otočky z hranice vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a první střelou Sousedovic na branku vyrovnal.

Druhý poločas přinesl z počátku mnoho nepřesností, mezi kterými vyčnívala šance domácího Lukeše, který hlavičkou branku těsně minul. V 67. minutě poté přišel z půlky hřiště od hostujícího obránce Marcinka míč na Šourka, který se nikým nehlídaný otočil, poradil si s obráncem a poslal nechytatelnou střelou hosty do vedení. Nutno říci, že šlo nejspíše o druhou střelu Sousedovic, která mířila na bránu a tak hosté školili z produktivity. Domácí poté proházeli postavení hráčů a snažili se se špatně vyvíjejícím zápasem něco udělat. Bohužel ale ve finální fázi neměli domácí štěstí a tak při risku s otevřenou obranou v 90. minutě utekl obráncům Šourek a stanovil tak svojí třetí brankou konečné skóre na 3-1 pro Sousedovice.

FC Znakon Sousedovice
Radek Pintíř - trenér: Zápas, který se odehrál na velmi nekvalitním hřišti, přinesl mnoho soubojů a nepotkal se s fotbalem. Rád bych pochválil hráče za bojovnost a trpělivost.