6.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

--

Kaplice vyhrála v Boršově

27

V neděli odpoledne zavítala kaplické rezerva do Boršova. Hosté chtěli navázat na dobrý výkon z domácího zápasu s Frymburkem, naproti tomu Boršovští se chtěli rehabilitovat za dvouciferný debakl ze Zlaté Koruny.

Od úvodních minut měli míč častěji na svých kopačkách hostující fotbalisté. Jejich snažení však končilo před šestnáctkou soupeře. Domácí se soustředili na pozorné bránění a do útočení se příliš netlačili. Diváci ve třiceti minutách hry neviděli příliš pohledných akcí a ani nebyla k zaznamenání nějaká větší šance před jednou či durhou brankou. Ve 29 minutě sáhnul hostující trenér ke střídání. Do hry se dostal David Svoboda. Po několika vteřinách na hřišti se ujal autového vhazování, dlouhým autem do šestnáctky Boršova překvapil domácí obránce, míč propadl k nepokrytému Eriku Pastierovi, který zblízka pohodlně skóroval – 0:1. Až po inkasované brance se k ohrožení branky soupeře dostali i Boršovští, a to díky standardním situacím. Ve 33 minutě zahrával trestný kop z poloviny hřiště Karafiát, po centru do vápna se k hlavičce dostal neobsazený Radek Řežáb, ale hlavičkoval mimko bránu. Situace se opakovala nedlouho poté. Opět dlouhý balón poslal do vápna Karafiát, hlavičkoval kapitán Řežáb o poznání přesněji, Bílého však zachránila tyč, a odražený míč uklidil do bezpečí pozorný Kebl. Na druhé straně se po Kolkově přihrávce dostal ke střele Pál, mířil však jen nad bránu gólmana Machaty. Krátce na to se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu po faulu gólmana Machaty na Štrbačku, ale píšťalka hlavního arbitra se neozvala. Do kabin tak odcházeli s jednogólovým náskokem Spartakovci. Nástup do druhého dějství vyšel lépe domácím. Po třech minutách se jim podařilo srovnat skóre. Po rohovém kopu se hlavičkou na přední tyči prosadil Jan Macík – 1:1. V dalším průběhu však přebírali iniciativu hosté. V padesáté minutě se po Štrbačkově centru dostal za vápnem k míči Divoký, mířil však nad bránu. O chvíli později zahrával Divoký přímý kop, střela minula pravou tyč. V 57 minutě hostující kouč ke druhému střídání a znovu měl šťastnou ruku. Po pěti minutách hry měl střídající Bárta gól na kopačce, ale v gólové pozici jej vychytal Machata. Hned v následující minutě už ale Spartakovci vedli. Z pravé strany centroval Svoboda, za vápnem se k míči dostal Filip Bárta, prudká přízemní střela zapadla k levé tyči, Machata si na míč sice sáhl, ale změně skóre nezabránil – 1:2. Domácím jako by docházeli fyzické síly a hosté měli další možnosti. V 66 minutě se ve vápně uvolnil Pál, střílel z otočky, bohužel jen do míst, kde byl připravený gólman Machata. Vzápětí pohledné kombinace hostů, od Štrbačky přes Pála doputoval míč k Jiřímu Divokému, který zpoza šestnáctky napřáhl a povedená křížná střela zapadla do levého horního rohu – 1:3. V 78 minutě domácí gólman s námahou vyrazil přízemní střelu Pastiera. Deset minut před koncem se v gólové pozici ocitl Pál, Machatu překonat nedokázal, ale odraženého míče se zmocnil Filip Bárta a tvrdou ránou zvýšil už na 1:4. V poslední desetiminutovce mířil mimo kaplický Pastier. Pak po centru z levé strany hlavičkoval v dobré pozici boršovský Macík, ani on míč mezi tři soupeřovy tyče nenasměroval. V samotném závěru pak své příležitosti spálili hostující Pál s Bártou. To už však Kaplické mrzet nemuselo. Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase si z Boršova odvezli zaslouženě všechny tři body.