20
V 5.kole hostil domácí Borek hráče FK Studená a po dvou zápasech, kdy získal jen jeden bod, chtěl opět bodovat naplno. Domácím se na utkání kompletně rozpadla obrana (M.Leština zranění, J.Endlicher pracovní povinnosti, J.Čermín dovolená) a zbyl pouze M. Michal. Vypomoct tak musel veterán M.Bárta a po zranění se do sestavy vrátili R.Horejš a M.Kocina.

POLOČAS JAKO NA STŘELNICI

Kdo dorazil na zápas včas určitě nelitoval. V první půli se hrál totiž totální fotbal a skóre se točilo jako na kolotoči. Už ve 3.min V.Baščevan vracel míč nešťastně do vlastní šestnáctky a hostující Libor Dvořák jej pohotově uklidil do sítě 0-1. Chvíli na to mohlo být pro domácí ještě hůř, gól ovšem pro útočný faul neplatil. Na druhé straně se v šanci ocitl J.Frank po přihrávce J.Houšky, ale gólman hostů jej vychytal. V 10.min zatáhl míč po levé straně D.Hájek a přesně našel ve vápně opět Jakuba Franka, který se tentokrát nemýlil a srovnal na 1-1. V 17.min se opět agilní D.Hájek prosadil na levé straně až do vápna a připravil gólovku pro Martina Kocinu, který ji dokonale využil 2-1. Ve 20.min fauloval před vápnem domácí gólman M.Pytel. Míč si postavil kanonýr Libor Dvořák a jeho tvrdá rána do středu branky k překvapení všech skončila v brance 2-2. L.Dvořák hýřil pohybem a jeho další průnik zastavila tyč domácí branky. Ve 24.min opět nezastavitelný D.Hájek poslal míč před branku, kde ho Martin Kocina přetavil ve svůj druhý gól a opět vrátil domácím vedení 3-2. Domácí se však dlouho neradovali. Ve 28.min si po rohu hostů srazil míč nešťastně do vlastní sítě D.Hájek. Ve 43. min se sám před brankářem ocitl Ondřej Hanžl a lobem alá Karel Poborský vrátil domácím vedení 4-3. Povedený závěr poločasu dovršil po centru J.Franka Vjačeslav Baščevan, který hlavou nedal gólmanu hostí žádnou šanci 5-3.

DRUHÁ PŮLE UŽ GÓL NEPŘINESLA

Ve druhé půli domácí lodivod Stanisalv Bryx přeskupil obrané řady což se ukázalo jako dobrý tah. Domácí více drželi míč na svých kopačkách a hosty příliš nepouštěli do zakončení. Vepředu zůstával sám osamocený L.Dvořák, kterého si domácí obrana dokázala pohlídat. Za zmínku stojí trestný kop L.Dvořáka, který mířil pod břevno, ale gólman M.Pytel jej vytlačil na roh. Za domácí nevyužili své šance J.Houška, O.Hanžl, M.Bukovinský a tak se už výsledek nezměnil a domácí se mohli radovat ze 3 bodů.

AUTOR: RADEK HOREJŠ

FK Borek
Radek Horejš: Do zápasu jsme šli s tím, že chceme urvat 3 body což dostalo trhlinu už ve 3.min. Naše obrana byla téměř celá v novém složení včetně gólmana což bylo v prvním poločase hodně znát. Naštěstí naši ofenzivní hráči měli tentokráte nabito ostrými a soupeře jsme přestříleli. Pochvalu zaslouží D.Hájek, který si odnesl nepříjemné zranění ramene a musí podstoupit operaci. Přejeme brzké uzdravení Davide...