11.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Nové Strašecí na vítězné vlně, doma porazilo Velkou Dobrou

9

Změna trenéra a rázem to jde! Nové Strašecí nejprve obralo o body lídra soutěže Vestec, poté loupilo v Podlesí a teď si doma poradilo s Velkou Dobrou. Naopak pro Čechii to byla první porážka od 17. září...

Gólové hody

Netrvalo to ani dvě minuty a diváci byli svědky úvodní branky utkání. Po hrubé chybě v defenzivě zatáhl za ruční brzdu Strnad, který se dopustil faulu na hranici vápna. Rozhodčí situaci vyhodnotil tak, že se incident odehrál uvnitř vápna a ukázal na penaltu. Tu bezpečně proměnil Jakub Sklenka, a domácí tak už ve 2. minutě vedli 1:0.

Netrvalo to dlouho a bylo to 2:0. Po přihrávce Svobody se trefil Martin Podzemský.

Hosté se poté zvedli a začali přebírat iniciativu hry.

Jejich aktivita vyústila nejprve ve snižující gól, o který se po přihrávce Stříšky postaral Roman Volman, a poté ve 35. minutě ve vyrovnání, které po centru ze strany obstaral Patrik Ondrášek.

Velkodoberští fotbalisté byli v laufu a několikrát se dokonce mohli dostat do vedení. Do kabin šli ale nakonec přeci jen spokojenější domácí, jelikož se v závěru úvodního dějství trefil po přihrávce Nováčka Jan Šrédl.

Nové Strašecí tak po první půli vedlo nad Velkou Dobrou 3:2.

Domácí navýšili skóre

Velkodoberští mohli po chvíli znovu vyrovnat, Patrik Ondrášek ale ve vyložené šanci neuspěl.

Hosty to mrzelo dvakrát tolik v 67. minutě, jelikož jim novostrašečtí odskočili na rozdíl dvou branek. Po přihrávce Sklenky se prosadil Patrik Svoboda.

Hostující Ondrášek měl poté další příležitost ke vstřelení snížující branky, tentokrát ho ale vychytal domácí brankář Zdeněk Hrnčíř.

Utkání uzavřela pátá branka domácích, kterou po ose Mrázek - Čech - Holub zaznamenal třetí jmenovaný.

Nové Strašecí tak potvrdilo formu, když si na domácím hřišti poradilo s Velkou Dobrou a zvítězilo poměrem 5:2.

TJ Sokol Nové Strašecí
Jan Mrázek: Od obou týmů super zápas. Bojovný a v pohybu. My jsme přežili krizi po brance na 2:2 a za stavu 3:2 nás podržel brankář Hrnčíř. Zápas rozhodla branka na 4:2.

FC Čechie Velká Dobrá
Marek Abrham: Od začátku zápasu jsme chtěli hrát fotbal a dařilo se nám hrát pěkně. Bohužel bylo ale utkání trochu vyhrocené ze strany soupeře a těžce nezvládnuté ze strany rozhodčích. To poškození bylo obrovské, takhle se fotbal dělat nemá. Tohle bylo opravdu do nebe volající.

Z. Hrnčíř [-] - P. Svoboda [-] (84. J. Mrázek [-] ) , J. Gregor [-] , J. Sklenka [-] , M. Podzemský [-] , M. Krupička [-] , M. Erba [-] (82. D. Mašek [-] ) , J. Čech [-] , J. Šrédl [-] , P. Nováček [-] (73. D. Holub [-] ) , O. Bačo [-]

M. Kindl [-] - P. Ondrášek [-] , M. Zelenka [-] , R. Stříška [-] , D. Sekanina [-] , F. Dejčmar [-] , R. Volman [-] , D. Strnad [-] (56. Š. Menšík [-] ) , M. Zimerman [-] , J. Kalousek [-] , D. Jansa [-] (46. K. Přibyl [-] )

ŽK: 22. J. Gregor , 44. J. Čech - 39. R. Volman .