10.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Velká Dobrá je na vítězné vlně, doma porazila Rakovník

30. D. Jansa
8

Velké Dobré se v posledních zápasech daří, prohrála naposledy v polovině září. Dnes proti ní stál Rakovník, který si v minulém kole připsal velké vítězství v derby s Novým Strašecím. Dnešní střetnutí nabídlo jednu branku a na konci se radovali domácí.

Domácí poslal do vedení Jansa

Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný, více brankových příležitostí ale měli domácí.

Po chvíli hry hlavičkoval po rohovém kopu osamocený velkodoberský Jakub Kalousek, Peškovu svatyni ale těsně minul.

Po půl hodině hry zahrávali domácí po faulu Saba přímý kop. Střelu vyrazil brankář Pešek, odražený míč si ale našel Dominik Jansa a přesným zakončením poslal svůj tým do vedení.

Rakovník se pokoušel odpovědět pokusy Severina či Schwendta, vyrovnání ale nepřišlo.

První poločas tak skončil výsledkem 1:0 pro Velkou Dobrou.

Vyrovnání se nekonalo

Hosté z Rakovníka ve druhé půli zvýšili svou aktivitu a více se tlačili do zakončení. Finální fáze ale skřípala.

V 65. minutě mohl na 2:0 pro domácí zvýšit střídající Denis Rogers, z dobré pozice ale branku překopl.

Velká Dobrá měla po zbytek druhého poločasu další šance na vstřelení gólu. Stejně, jako u Rakovníka, ale pokulhávala koncovka.

Velkodoberští fotbalisté tak prodloužili sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy, když si na domácí výhře poradili s Rakovníkem.

FC Čechie Velká Dobrá
Marek Abrham: Zápas proti kvalitnímu soupeři nám vyšel především takticky. Podařilo se nám ve 30. minutě po nádherně zahrané standardní situaci a následné dorážce dostat do vedení, které jsme udrželi. Jsem rád, že jsme konečně doma hráli za tři body.

SK Rakovník
Jiří Kučera: Domácí byli lepší v první dvacetiminutovce. Poté se hra vyrovnala a po změně stran jsme byli lepším mužstvem. O výsledku rozhodla dorážka, když střelu přes zeď bravurně vyrazil Pešek a naši hráči byli na rozdíl od domácího hráče v roli diváků. Poté jsme si vytvořili několik slibných příležitostí na vyrovnání, ale nepřesností v koncovce jsme se připravili o minimálně jednobodový zisk.

M. Jungr [-] - P. Ondrášek [-] (85. M. Kindl [-] ) , D. Jansa [-] , J. Kalousek [-] , M. Zimerman [-] , M. Bílek [-] , R. Volman [-] , F. Dejčmar [-] , D. Sekanina [-] , R. Stříška [-] (66. D. Rogers [-] ) , M. Zelenka [-] (90. Š. Menšík [-] )