2.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Chlumec si pohlídal vedení, v Podlesí zvítězil 2:0

6

Na půdu Podlesí přijel ambiciózní Chlumec, který přes léto hodně posílil. I přesto, že domácí se do gólových příležitostí také dokázali dostat, fotbalisté z Chlumce byli produktivnější a při gólovém náskoku hru plně kontrolovali.

Jednobrankový náskok domácích

Od začátku utkání hrál favorizovaný Chlumec ze zabezpečené obrany a hned v 8. minutě se mu podařilo skórovat. Po křižné přihrávce se krásnou střelou pod břevno prosadil Dominik Nedvěd. Domácí brankář něměl šanci tento projektil vytáhnout mimo tři tyče, a hosté tak vedli 1:0.

Chlumec poté hru kontroloval a vytvářel si další příležitosti, druhý gól ale nepřidal.

Domácí se snažili o vyrovnání, přílišná bojácnost a respekt k soupeři jim ale branku vstřelit nedovolili.

Hráči tak odcházeli do kabin za stavu 1:0 pro hostující mužstvo.

Chlumec si pojistil výhru

Stejně jako na počátku úvodního dějství vstřelili hosté branku a znovu u toho byl Nedvěd. Hostující fotbalista si naběhl na centr a hlavou vystřelil na domácího Boudníka. Ten jeho pokus ještě dokázal vyrazit, na dorážku Davida Žáčka už byl ale domácí gólman krátký.

Domácí byli aktivní a stále se snažili něco vymyslet. Bohužel pro ně si ale příliš vyložených šancí vytvořit nedokázali.

Chlumec si tak po organizovaném výkonu, kdy kontroloval hru i výsledek, odváží z Podlesí tři body.

TJ Kovohutě Podlesí
Radim Černohorský: Ze soupeře jsme měli zbytečně respekt. Hráli jsme bojácně a měli jsme z nich strach. Byli jsme ustrašení a s tím zápasem jsme se nedokázali vůbec poprat. Prostě jsme z nich měli, jak se říká, bobky.

SK Chlumec
Radek Vostárek: V 8. minutě jsme dali branku a hráli jsme ze zabezpečené obrany, což jsme chtěli. Ve druhém poločase jsme po chvíli zvýšili na 2:0 a ten výsledek už jsme si pak pohlídali. Jediné, co nás mrzí, jsou neproměněné šance. Myslím si, že zasloužené vítězství.

T. Boudník [-] - M. Hanáček [-] (84. M. Krejčí [-] ) , M. Vohradský [-] (76. D. Hájek [-] ) , M. Mišun [-] , Z. Buch [-] , M. Skočdopole [-] (86. D. Hnízdil [-] ) , F. Šrajn [-] (71. V. Valčík [-] ) , O. Drašnar [-] , J. Mezera [-] , O. Valta [-] , O. Bublík [-]